SPIELOTHEK CUP: Zagrebu srebro, Horvat najbolji strijelac - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SPIELOTHEK CUP: Zagrebu srebro, Horvat najbolji strijelac

SPIELOTHEK CUP: Zagrebu srebro, Horvat najbolji strijelac

Rukometaši Zagreba već tradicionalno sezonu započinju visinskim pripremama u Rogli, nakon čega slijedi turneja po Njemačkoj. Ona je započela prošlog tjedna u gradićima Mindenu i Lübbeckeu gdje su odigrali Spielothek Cup. Ukupno je na turniru nastupilo šest ekipa podijeljenih u dvije skupine, a Zagreb je do finala morao doći preko Eintracht Hildesheima te domaćina Mindena u utakmicama koje su se igrale svaka po 30 minuta.

Prvi je protivnik igračima Borisa Dvoršeka bio Hildesheim, tim koji nije uspio pružiti preveliki otpor pa Zagreb već u prvoj polovini meča stvara +3 predvođen dvojcem J. Valčić – Šandrk da bi prednost postajala još uvjerljivijom kada se oraspoložio kapetan Horvat – protivničku je mrežu natrpao s devet pogodaka i tome pridodao atraktivnu asistenciju (cepelin) za Šandrka. Osim njega, istaknuo se Ivić s 10 prikupljenih obrana čime je uvelike olakšao posao svojem timu. Na kraju 24:17 za zagrebačke rukometaše koji su zahvaljujući ranijem Hildesheimovom slavlju nad Mindeom (16:13) gotovo osigurali finale.

Hildesheim – Zagreb 17:24

RK Zagreb: Stevanović, Ivić 10 obrana; Mihić, Brozović, Stepančić 1, Šprem 3,  Čorić 2, Raković, Horvat 9(4), Šandrk 3, J. Valčić 2, T. Valčić, Obranović 1,  Vuglač 3, Lukačec, Pavlović

U drugi je meč trener Zagrebaša odlučio ući s podosta promijenjenom postavom pa su tako na krila stali Mihić te povratnik Raković, Čorića je na liniji zamijenio Brozović, na lijevog beka stao Obranović dok je mrežu Lavova čuvao Stevanović – iz prvog su meča u startnoj postavi ostali jedino mlađi Valčić te Vuglač. Nešto više kombiniranja (samo juniorski reprezentativci Šebetić i Lukačec prvog dana nisu imali minutažu nap. a.) bilo je dovoljno da domaćin turnira parira hrvatskom prvaku, ali ne i da im ugrozi finale. Stepančić je u posljednjoj sekundi utakmice imao priliku donijeti Zagrebu pobjedu, ali je njegov šut odsjeo na vratnici. Konačni rezultat 11:11 uz dvocifren broj obrana Stevanovića (11) koji je zbog ozljede skočnog zgloba morao propustiti izboreno finale.

Minden – Zagreb 11:11

RK Zagreb: Stevanović 11 obrana, Ivić; Mihić 1, Brozović 2, Stepančić  2, Šprem,  Čorić, Šebetić, Raković 1, Horvat 2 (1), Šandrk, J. Valčić, T. Valčić, Obranović,  Vuglač 3, Pavlović

S druge strane terena u borbi za naslov stajao je bundesligaš Lübbecke predvođen nekolicinom igrača ex-yu prostora (Vuković, Blažićko, Pajovič) i trenerom Perkovcem. Već u prvoj fazi utakmice domaćin pokazuje nešto kvalitetniju igru, vodi 8:5 i bez pretjeranih poteškoća održava razliku do kraja prvog poluvremena (15:13). Zagrebove nade za pobjedom u tom periodu održavaju Ivić sa sedam obrana te nepogrješivi Horvat s pet realiziranih sedmeraca. No, početkom nastavka i oni staju te njemački predstavnik u 39. minuti odlazi na velikih +5 pogodaka, ali nakon toga pokazuje da i on ima svoje slabosti. Zagreb uzvraća serijom 5:0, ulazi u egal, a više od toga ipak ne ide. Posljednjih 10 minuta utakmice ponovno pripada Lübbeckeu koji se odvaja na krajnjih, možda i nijansu preuvjerljivih, 28:24.

Zagreb – Lübbecke 24:28

RK Zagreb: Ivić 17 (1) obrana; Mihić, Brozović 2, Stepančić 1, Šprem 3, Čorić 1, Šebetić, Raković 1, Horvat 8(6), Šandrk, J. Valčić 5, T. Valčić, Obranović 1, Vuglač 2, Lukačec, Pavlović

Lübbecke: Semisch 5 obrana, Blažičko 6 obrana; Vuković 2, Lannghans, Tauabo 4, Pieczkowski 3, Pajović 4, Woss 4, Dissinger, Schubert 4, Schongarth 5, Klimek 1, Remer 1

Zagrebački će Lavovi svoju njemačku turneju nastaviti dvobojem protiv Göppingena u srijedu 13. augusta, dok im predstojećeg vikenda slijedi puno ozbiljniji zadatak na Sparkassen Cupu u Ehingenu. Prvoga dana protivnici su Chambery te Füchse Berlin, a osim ovih ekipa na turniru će se natjecati Veszprem, Schaffhausen i Göppingen.