Srbija bez osmine finala: Tunis slavio u neizvesnoj završnici - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Srbija bez osmine finala: Tunis slavio u neizvesnoj završnici

Srbija bez osmine finala: Tunis slavio u neizvesnoj završnici

Stefan Branežac

Kadetska selekcija Srbije poražena je u poslednjem meču grupne faze Svetskog šampionata u Makedoniji. Bolji od izabranika Aleksandra Radosavljevića u neizvesnoj završnici bili su vršnjaci iz Tunisa, rezultatom 25:23 (13:12). Naredni meč Srbiju očekuje u sredu protiv Bahreina, za razigravanje od 17. do 20. mesta.

Srbija – Tunis 23:25 (13:12)

Hala: SC „Boris Trajkovski“

Sudije: Mariana Garsija – Maria Ines Paolantoni (Argentina)

Srbija: Ćirović 9 odbrana, Mićić 6, Horvat 1, Radojičić, Stošić 6 odbrana, Milićević 1, Kukić 3, Jelić, Anđelković 4, Kojadinović, Radović 7, Mrvović, Avramović, Nikolić V. 1

Tunis: Namli 15 odbrana, Boujeza, Badi 3, Bubaker, Bogera, Farah, Madouni 1, Belkid, Amar 1, Zajane, Lahdar 5, Fekih 4, Saidi 8, Smaui 2, Ben Slimen, Bača

Semafor: 3:1 (6.), 7:2 (10.), 7:4 (13.), 9:7 (18.), 12:11 (28.), 13:12 (30.), 15:13 (33.), 15:15 (35.), 16:17 (39.), 17:20 (46.), 20:20 (48.), 23:25 (60.)

Novi poraz u neizvesnoj završnici koštao je Srbiju plasmana u osminu finala Svetskog prvenstva. Iako je i bod odgovarao srpskoj selekciji, usled skraćene rotacije neigranjem Jovice Nikolića i Stefana Petrića, „orlići“ nisu uspeli da savladaju motivisani Tunis.

Bolje su „orlići“ otvorili susret od rivala, pogodak Radovića omogućio je izabranicima Aleksandra Radosavljevića da nakon 10 minuta igre imaju +5 na svom kontu, (7:2). Raspoložen je bio srpski golman Nikola Ćirović, pa je Srbija  većim delom prvog poluvremena držala protivnika na 2-3 gola razlike. Ipak, do odlaska na odmor, uspeli su Tunišani da smanje zaostatak, nakon 30 minuta igre na semaforu je stajao rezultat 13:12 u korist nominalnog domaćina susreta.

Nastavak meča doneo je neizvesnu borbu na parketu dvorane „Boris Trajkovski“, Tunis je prvi put poveo pogotkom Saida u 39. minutu. Ulazak Stošića između stativa srpskog gola i dobra igra sa igračem više, rezultirali su izjednačujućim golom koji je postigao levokrilni igrač Đorđe Kukić. Poslednji minuti utakmice protekli su u znaku selekcije Tunisa i golmana Asila Namlia (15 odbrana), kada je afrička reprezentacija prelomila meč u svoju korist i čekirala kartu za osminu finala (25:23).

Najefikasniji u srpskom taboru bio je Danilo Radović sa sedam pogodaka, jedan manje dodao je Ivan Mićić. Tunis je do pobede vodio Saidi sa osam golova.

Novi meč, Srbija će odigrati u sredu, kada je očekuje susret sa Bahreinom u razigravanju od 17. do 20. mesta.