Barjaktarović odvela Crnu Goru u finale - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Barjaktarović odvela Crnu Goru u finale

Barjaktarović odvela Crnu Goru u finale

3 komentari

Reprezentacija Crne Gore, savladala je selekciju Srbije 27:26 (13:14) u polufinalu Evropskog prvenstva. U poslednjem napadu za izjednačenje i produžetke, Sonja Barjaktarović odbranila je šut Biljane Filipović i rešila meč…

SRBIJA – CRNA GORA 26:27 (14:13)
KOMBANK ARENA
GLEDALACA – 13000
SUDIJE:  Stolarov i Licis (Letonija)

SRBIJA: Krpež , Popović, Lekić 5, Damnjanović 4, Erić 1, Risović pet odbrana, Rajović 3, Pop Lazić, Ognjenović 2, Filipović 7,  Tomašević šest odbrana, Nišavić, Milošević 3, Stoiljković, Liščević, Dmitrović 1.

CRNA GORA: Vukčević dve odbrane, Barjaktarović pet odbrana, Miljanić 2, Pavićević 2, Radičević 5, Đokić 1, Despotović, Jovanović 1, Bulatović A 2, Klikovac, Vukčević, Tošković, Nikčević, Lazović, Bulatović 6, Knežević 8

IGRAČ UTAKMICE: Biljana Filipović (SRBIJA)

KRETANJE REZULTATA: 2:0 (4.) 2:3 (7.) 4:6 (13.) 4:8 (16.) 10:10 (22.) 12:10(25.) 14:11 (27.) 16:18 (37.) 18:20 (40.) 21:21 (49.) 23:24 (54.) 24:26 (57.) 25:26 (58.)

Dobro je polufinalni meč počeo po Srpkinje.  Otvorila ga je golom Marina Dmitrović, a i sledeći gol je išao na konto Srbije, kada je Sanja Damnjanović, gotovo iz faula, okrenuta leđima savladala Barjaktarović za 2:0. Usledila su tri gola u seriji Crnogorki, zaključno sa pogotkom Jovanke Radićević, kojim je ekipa Dragana Adžića došla u vođstvo u šestom minutu (2:3).

dmitrovic

Dobra odbrana Crnogorki sa pravovremenim izlascima na Lekić i Damnjanović, donela im je dosta toga dobrog. Srpski napad je prekidan stalnim faulovima, a tehničke greške, Crnogorke su pretvarale u golove iz kontre i polukontre. Negativan niz u igri i rezultatu Srbije, nastavio se sve do tajm-auta Saše Boškovića u 16. minutu, kada su Crnogorke imale zabrinjavajućih 8:4.

“Ohladio” je Bošković svoje igračice, na teren poslao vesnika preokreta, Biljanu Filipović, apsolutno najdominantniju figuru utakmice, kao i mladu Jovanu Risović, koja je sa par odbrana iznenadila crnogorske bekove, koji je do večeras nisu poznavali.

Muka za bivšu Srpkinju, Anu Đokić, postala je upravo visoka Filipovićeva, koja je iz koraka par puta zatresla mrežu Barjaktarović. Trgla se i odbrana Srbije sa nešto jačim duelima na glavnim šuterima, Bulatović i Knežević ,koji u prvom poluvremenu nisu bili previše raspoloženi.

Ipak, ključ preokreta je bio u kvalitetnijem napadu, nakon koga Crnogorke nisu mogle da postižu “lake” golove. Šest golova za šest minuta, tokom kojih su realizacijom Filipovićevoj pomogli i Andrea Lekić, Sanja Rajović i Svetlana Ognjenović, doneli su izjednačenje – 10:10 (22.).

filipovic

No, tu nije bio kraj srpskoj seriji. Sa 8:10 na 12:10 za pet minuta, Srpkinje su došle i zbog prvih golova iz “brzog centra”, što u prvom delu poluvremena, nije bio slučaj. Pokušao je Adžić da zaustavi pad svoje selekcije u 27. minutu pri 14:11 i uspeo je u tome.

Dva brzopleta napada za +4 na kraju, završena su brzom kaznom od strane Crnogorki, tako da je u poslednjem minutu prednost Srbije praktično nestala – 14:13.

Na startu drugog poluvremena, Crnogorke su povratile stabilnost u odbrani, što im je i donelo novo vođsto. Kontra Biljane Pavićević bila je dovoljna za to – 16:15 (35.). U napadu Srbije, sve je polazilo od Biljane Filipović. Sa par golova u prvom delu, naterala je Crnogorke da obrate posebnu pažnju, a ona je to koristila da razigrava svoje saigračice, najviše Sanju Rajović na “crti”. I pored toga, jedna igračica je bila malo da bi se povratila kontrola nad utakmicom. Kod Crnogorki su se raspucali Bulatović i Knežević, dovoljno za 20:18 u 41. minutu.

lekic_djokic

Probao je Bošković  i sa Jovanom Stoiljković na desnom beku, ali nije išlo. Tek je pozvani tajm-aut  trgnuo srpske reprezentativke. Sa 19:21 u 47. minutu, stiglo se na 21:21 dva minuta kasnije golovima Lekić i Filipović.

I taman kada se pomislilo da će Srpkinje preuzeti meč pod svoju kontrolu, Crnogorke su serijom 3:1 došle do 24:22 u 53. minutu. Tome je doprinela i brojčana nadmoćnost nakon isključenja Lekić, što su Crnogorke iskoristile preko precizne Radmile Miljanić. Gol Ivane Milošević doneo je novo priključenje 23:24,kada je Dragan Adžić i zatražio minut odmora.

radicevic_damnjanovic

Usledila su dva gola Milene Knežević, jedan sa igračem manje Crnogorki, što je donelo novih +2 (26:24) na tri i po minuta pre kraja. Mirnu ruku u srpskoj reprezentaciji imala je još Ivana Milošević za 25:26. Usledio je i treći uzastopni gol Milene Knežević za 27:25 na dva minuta pre kraja.

Šut Sanje Damnjanović, završio je preko gola, a Adžić je uzeo minut odmora na minut i po pre kraja. Posle lošeg napada, nadu je vratila Andrea Lekič golom 70 sekundi pre kraja za 27:26. Još jednom je Katarina Tomašević bila na vrhuncu zadatka. Srbija je došla u posed lopte, a Bošković uzeo minut odmora za poslednji dogovor kada je na semaforu pisalo 59:45. Poslednju akciju Srbije za produžetke, osujetila je Barjaktarović odbranom šuta Biljane Filipović.