10 OD 10: Želja se mučio, pa na kraju slavio - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan 10 OD 10: Želja se mučio, pa na kraju slavio

10 OD 10: Želja se mučio, pa na kraju slavio

IZ NIŠA: Kristina Krstić

Iako su se pošteno namučili protiv Spartaka igrači Železničara uspeli su da u drugom delu prelome meč i zabeleže desetu pobedu. Meč u Čairu završen je rezultatom 28:25 (17:18).

Nisu igrači Železničara od starta nametnuli svoj stile igre, već su prihvatili igru gostiju. Izabranici Josifa Petkovića su odigrali dva potpuno različita poluvremena. Igra u napadu bila je dobra od starta, ali je ˶škripalo˝ u odbrani, dokaz za to su 18 primljenih golova za 30 minuta. U drugom delu meča domaći su konsolidovali svoje redove i to je rezultiralo pobedom.

Već na početku meča videlo se da neće biti lako. Rezultatska klackalica trajala je deset minuta posle čega je domaći tim uspeo da dođe do dva gola prednosti (6:4). No vođstvo Želje trajalo je samo dva minuta, nakon čega gosti prave seriju od 3:0 i dolaze do vođstva, a nedugo zatim i do dva gola prednosti. Do odlaska na odmor Želja je jurio zaostatak, ali bezuspešno. Pa su na kraju ipak igrači Spartaka put svlačionice krenuli sa osmehom.

Sa dva pogotka, za +3 (17:20) subotičani otvaraju drugi deo. Dvanaest minuta trebalo je Želji da istopi zaostatak i povrati vođstvo, na zadovoljstvo brojne publike  u Čairu. Od tada pa do kraja igrači Spartaka nisu uspeli ni da izjednače. Stvari su krenule na bolje, odbrana je bila na nivou, a Zlatanović je ˶nanizao˝ nekoliko uspešnih intervencija. Za postizanje golova bila su zadužena krila niškog tima Spasić i Đukić. Sa druge strane Spartak nije imao odgovor na dobru odbranu Nišlija, sedam postignutih golova u drugom delu dokaz su za to. Ipak na golu gostiju blistao je Abadžić i bio najveća prepreka domaćima da se rezultatski ˶odlepe”. Serijom golova u poslednjih osam minuta Želja je došao do najveće prednosti od +4 (28:24). Tačku na susret u Čairu stavio je igrač subotičana Radosavljević, postavivši konačan rezultat 28:25.

Železničar je posle prvog dela sezone ubedljivo prvi na tabeli sa 21. bodom. Izabranici Josifa Petkovića imaju deset vezanih pobeda i jedan remi sa Obilićem.

Železničar – Spartak 28:25 (17:18)

Niš, hala Čair:

Gledalaca: 500;

Sudije: Marko Sekulić/Vladimir Jovandić;

Isključenja:  Železičar 6 minuta, Spartak 6 minuta:

Sedmerci:  Železničar  3(2), Spartak 3(3);

Železničar: Lazić 1 odbrana, Mitić, Pavlović, Sretenović 4, Mađar, Krsmančić 2, Gemaljević, Petković 2, Zlatanović 10 odbrana, Spasić 7, Jevtić 3, Mirić 2(2), Đukić 8, Vučković, Barjaktarević, Milenković;

Spartak: Stanko Dimitrić 1, Peić Tukuljac, Pernar 3, Perović, Gačević 2, Ristić, Potpara 8, Slobodan Dimitrić 2, Kojadinović, Arđelan, Radosavljević 5(3), Leovac 1, Stefanović, Petrović 1, Kurteš 2 , Abadžić 15 odbrana + semereac.

Semafor: 2:3(5), 6:4(10), 7:6(13), 12:12(22), 15:17(29), 17:20(35), 23:21(44), 25:24(51), 28:24(59)