"Orlovi" naplatili Belgijancima dug sa kamatom - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa „Orlovi“ naplatili Belgijancima dug sa kamatom

„Orlovi“ naplatili Belgijancima dug sa kamatom

Reprezentacija Srbije ubedljivo je porazila selekciju Belgije 37:26 (20:10) u petom kolu grupe 2 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020 i tako na najbolji mogući način najavila spektakl u Novom Sadu u nedelju, kada će se u direktnom obračunu sa Švajcarcima (18 časova) odlučivati o plasmanu na turnir koji će se po prvi put narednog januara održati u tri zemlje – Norveškoj, Austriji i Švedskoj.

BELGIJA – SRBIJA 26:37 (10:20)
Leuven
Gledalaca – 1.000
BELGIJA: Letens, Oms, Spuren, Melders, Dević, Robins, Plesers, Dans, Kedzora D, Kedzora B, Vankosen, Bolars, Dhanis, Ćerimi, Kolman, De Bojle
SRBIJA: Pušica 1, Vujić 3, Krsmančić, Crnoglavac, Pešić 1, Radivojević 8, Ilić N 6(3), Mošić 2, Ilić V 4, Kukić, Zelenović 6, Sretenović 1, Marsenić 2, Živković 3, Ivanišević, Milosavljev devet odbrana
SEMAFOR: 0:3 (3.) 3:8 (10.) 5:13 (20.) 6:16 (24.) 15:26 (41.) 21:32 (52.) 22:34 (55.) 23:37 (57.)
Crveni karton: Ivan Mošić (57. minut) Nikola Crnoglavac (59.minut)

Ozbiljan pristup od samog starta izabranika selektora Nenada Peruničića dao je rezultat pa su Belgijanci već nakon 10 minuta morali da zatraže tajm-aut pri rezultatskom minusu 8:3. Čvrsta odbrana sa Pušicom i Marsenićem u sredini, raspoloženi Dejan Milosavljev na golu (devet odbrana u prvom poluvremenu) i raspucani Nemanja Zelenović u bekovskoj liniji, postavili su veoma brzo Belgijance u podređeni položaj.

Na +10 čekalo se do 24. minuta, kada je Zelenović pogodio za 16:6 što je i ostala najveća prednost do poluvremena.

Dao je šansu selektor Peruničić svima u drugom poluvremenu, a to se nije odrazilo na rezultat. Motivisani Bogdan Radivojević pogodio je za 28:17 u 44. minutu, a mrežu Belgijanaca do kraja su rešetali i Pešić, Vanja Ilić….