SRLS: Dinamo porazio Železničar - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SRLS: Dinamo porazio Železničar

SRLS: Dinamo porazio Železničar

2 komentari

PIŠE: Kristina Krstić

Rukometaši Dinama savladali su Železničar u drugom kolu plej- ofa rezultatom 26:25 (13:11). Ovim porazom Pančevci su ostali u trci za titulu, dok Nišlije nisu uspele da ostvare cilj i da pred reprezentativnu pauzu upišu dve pobede.

Publika u Strelištu imala je priliku da gleda borben meč u kome su oba tima imala i uspone i padove. Ono što je pozitvno u redovima Železničara jeste mnogo bolja igra u odbrani, ali brine napad koji je ovoga puta zataijo.

Posle pogotka Dimitrijevića na startu meča. Tri minuta se čekalo na izjednačenje kada je Marković bio precizan sa sedam metara. Nedugo zatim Milošević iz sedmerca i nekadašnji igrač Želje – Miloš Savić doneli su Dinamu +2 (3:1). Ipak to je bilo kratkog daha, dva gola Vejina i jedan Živkovića doneli su preokret i prvo vođstvo gostima na meču. U nastavku se igralo gol za gol, odlični su bili bekovi Savić sa jedne i Vejin sa druge strane. Sve do 23. minuta viđena je rezultatska klackalica. Usledila je serija Dinama koji je za četiri minuta preko Vučkovića, Dimitrijevića i Kostadinovića ponovo došao do tri gola prednosti (12:9). Do odlaska na odmor Želja je uspeo da smanji zaostatak i zahvaljujući Milosavljeviću i Goreli drži priključak, dok je za domaći tim precizan bio Kostadinović.

U nastavku meča Dinamo je vratio tri gola prednosti koje je održavao desetak minuta, posle čega su gosti izjednačili (16:16). Serija Želje od 3:0 naterala je Ivana Petkovića da zatraži tajm-aut što je urodilo plodom je su njegovi izabranici poveli sa 18:16. Tada se crveni alarm upalio i na klupi gostiju te i Veselin Vujović poziva svoje igrače na odmor. Postigao je Sretenović pogodak posle toga, ali je izjednačenje propustio da donese Marković sa sedam metara. Dinamo je posle toga iskoristio greške  koje su se nizale u redovima protivnika i došao je do +4 (21:17). Ponovo je Vujović uzeo tajm-aut, ali su domaći posle toga došli do najubedljivijeg vođstva i imali pet golova prednosti (22:17). To nije demotivisalo niške igrače, koji su sa dva vezana gola Jevtića i jednim Živkovića, ponovo bili u igri. Sve do 54. minuta, Pančevci su uspevali da imaju tri gola prednosti (24:21). Usledila je odlična serija Želje od 4:1 koji je izjednačio na 25:25 i šou je mogao da počne. Minut pre kraja Vejin je isključen, a domaći nisu iskoristili napad. Pokušali su gosti bez golmana da dođu do pobede, ali nisu uspeli. Milosavljeviću je dosuđen faul u napadu, a Vučković je pogodio prazan gol i doneo svom timu pobedu.

Najefikasniji u timu Želje ponovo je bio Vejin sa sedam golova, po pet golova za Dinamo su postigli Savić (na početku sezone branio boje Železničara), Vučković i Dimitrijević.  Solidni su bili i golmani Kocić je zabeležio deset odbrana, a Zlatanović 13.

Dinamo – Železničar 26:25 (13:11)

Pančevo, hala Strelište;

Gledalaca: 1000 (zvaničan podatak RSS)

Sudije: Mošorinski/ Pandžić;

Isključenja: Dinamo 6 minuta, Železničar 8 minuta;

Sedmerci: Dinamo 3(1), Železničar 3(2);

Dinamo: Pilipović, Radanović, Distol, Kostadinović 4, Zlatanović 12 odbrane + sedmerac, Dimitrijević 5, Milošević 1 (1), Savić 5, Radovanović, Pavlović, Stojanović, Milenković 2, Darudžić 4, Jezdimirović Vučković 5, Jovanović;

Železničar: Marković 3 (2), Kocić 8 odbrana + 2 sedmerca, Spasić 1, Pavlović, Jevtić 3, Milovanović, Sretenović 2, Kljaljić 1, Živković 2, Božović, Vejin 7, Milosavljević 3, Pižurica, Matović 3 odbrane, Gorela 1, Babić 2.

Semafor: 3:1 (6), 3:4 (8), 9:9 (23), 13:10 (28); 16:13 (37); 16:16 (40); 18:17 (44); 22:17 (20), 22:20 (51); 25:22 (56): 25:25 (59).