SRLS: Ilićevi projektili rešili derbi u Novom Sadu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SRLS: Ilićevi projektili rešili derbi u Novom Sadu!

SRLS: Ilićevi projektili rešili derbi u Novom Sadu!

2 komentari

Srpski derbi pripao je Vojvodini! Derbi u hali „Slana bara“ ponudio je puno neizvesnosti, preokreta, i na kraju, trijumf domaćeg tima 23:22 (12:12) koji je tako niški Železničar ostavio na četiri boda posle četiri kola plej-ofa Super lige Srbije.

Junak pobede Novosađana bio je levi bek Stefan Ilić, koji se ispostavio kao „džoker“ Borisa Rojevića u nedostatku golgeterskih rola startnih bekova Čelice i Marijanca. Potencijalni srpski reprezentativac, koji se našao na spisku od 28 igrača na koje je Nenad Peruničić računao za SP 2019, imao je briljantno šutersko veče u stilu bundesligaških bekova. Postigao je osam golova i tako praktično usmerio tok meča, koji je do kraja bio neizvestan.

Najveća prednost bila je na strani gostiju – 12:15 u 34. minutu, kada je Boris Rojević tajm-autom uspeo svoj tim da vrati u rezultatsku klackalicu.

Imao je šansu Miloš Grozdanić i da prelomi susret pri izvođenju sedmerca na 22:20 svog tima u 56. minutu, u trenutku kada su Nišlije imale igrača manje. Isprečio se golman Nišlija Matović, vratile su se Nišlije ma 22:22 u 58. minutu. Imao je Milovanović šansu da 40 sekundi pre kraja ponovo dovede utakmicu u egal, ali je šut beka Železničara otišao pored gola. Preostala je jurnjava po terenu u kojoj je Vojvodina sačuvala loptu do samog kraja.

Jovica Nikolić je pet puta bio precizan, dok je Miloš Grozdanić postigao četiri gola. Kod poraženih gostiju Stevan Sretenović bio je raspucan sa šest golova.

Dinamo je slavio na „Banjici“ protiv Partizana 24:23.

Novi Pazar dočekuje Metaloplastiku u petak.