SRLS: Šampion slavio u vojvođanskom derbiju - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija SRLS: Šampion slavio u vojvođanskom derbiju

SRLS: Šampion slavio u vojvođanskom derbiju

U derbiju 19. kola Superlige Srbije, rukometaši Vojvodine savladali su Spartak Vojput u gostima rezultatom 23:26 (12:13). Aktuelni šampion je tako ponovo prezueo prvo mesto na tabeli, sa bodom više od Crvene zvezde koja je u petak savladala pančevački Dinamo.

Iako su Novosađani imali neznatnu prednost tokom prvog poluvremena, „Putari“ su najviše zahvaljujući sjajnom golmanu Abadžiču uspeli da povedu sa 15:14 početkom nastavka, ali su izabranici Boška Rudića dodali gas i stekli nedostižnih 20:24 u 51. minutu.

Abadžić je na kraju sakupio 21. odbranu, ali to nije bilo dovoljno ni za remi. Rakocija se istakao sa šest golova u redovima Subotičana, dok je kod pobednika najefikasniji bio Orbović sa pet golova, jednim više od Davidovića.