Vojvodina osvojila Kup Vojvodine - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Vojvodina osvojila Kup Vojvodine

Vojvodina osvojila Kup Vojvodine

Aktuelni srpski šampion, Vojvodina, savladala je pančevački Dinamo 25:22 (14:9) u finalu Kupa Vojvodine i tako obezbedila plasman na završni turnir Kupa Srbije. Tim Kasima Kamenice pokazao je svoje najbolje lice ove sezone i pobedio rivala od koga je dva puta gubio u SEHA Gazprom ligi ove sezone. Briljirao je Svetislav Verkić u prvom poluvremenu sa 14 odbrana, sve do 29. minuta, kada je dobio crveni karton posle incidenta sa levim krilom Pančevaca Pilipovićem (kasnije je i Petar Žujović isključen sa druge strane).

Vojvodina je vodila tokom svih 60 minuta i zasluženo došla do pobede. Najefikasniji je bio Milan Jovanović sa šest golova, Strahinja Stanković je postigao gol manje, dok je na drugoj strani Aleksandar Pilipović postigao osam golova.