Želja lako i sa Proleterom - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Želja lako i sa Proleterom

Želja lako i sa Proleterom

PIŠE: Kristina Krstić

U poslednjoj utakmici 12. kola ARKUS lige Železničar je ubedljivo savladao Proleter sa 36:28 (20:12).

Gosti su u trećem minutu imali vođstvo 2:1, a onda je na scenu stupio Železničar koji je do kraja dominirao. Sve je bilo na strani domaćeg tima, igrali su izabranici Đorđa Teodorovića odlično i u odbrani i u napadu. Početak meča obeležila su krila domaćeg tima Spasić i Stanojević koji su rešetali mrežu gostiju bez milosti. Gosti su tek s vremena na vreme preko iskusnh Elezovića i Rnića prekidali serije Železničara. Kako je meč tekao proradili su i bekovi Stojanović i Milovanović, dok je na crti dominirao Jevtić. Sa druge strane Proleter nije imao odgovor na dobru igru domaćih, niti je uspeo da se konsoliduje. Dokaz za to su i četiri neiskorišćena sedmerca za 11. minuta. Tri puta je odlično intervenisao Kocić, a jednom su gosti pogodili okvir gola. Da će bodovi ostati u Nišu znalo se već nakon prvog dela kada je bilo 20:12.

U nastavku meča viđen je isti scenario, a posle samo četiri minuta igre prednost Želje bila je dvocifrena 24:14. Vođstvo bi bilo i ubedljivije da gosti nisu zamenili čuvara mreže, ali i da se domaći nisu malo opustili. Na gol je stao Marko Šaru koji je više puta uspšeno intervenisao. Brojali su momci u plavim dresovima i do +12, a onda je trener Teodorović šansu pružio rezervistima. Većina njih se upisala u strelce, a nisu zaigrali samo golman Stošić i povređeni Marko Milosavljević.

Na kraju Železničar je pružio najzreliju partiju od početka meča i upisao još jednu ubedljivu pobedu. Spasić sa devet, Jevtić i Stanojević sa po šest golova predvodili su Želju, dok je odličan na golu sa 14 odbrana bio Kocić. U ekipi Proletera najefikasniji je bio Pešić sa pet pogodaka.

U narednom kolu Železničar će gostovati ekipi Novog Pazara, dok Proleter dočekuje Partizan.

ŽELEZNIČAR-PROLETER 36:28 (20:12)

Niš, sala OŠ„Dušan Radović“;

Gledalaca: 400;

Sudije: Milenko Alimpić i Zdravko Crnjanski (Bačka Palanka);

Sedmerci: Železničar 3(3), Proleter 5(0);

Isključenja: Železničar 8, Proleter 4 minuta.

ŽELEZNIČAR: Matović 3 odbrane, Bojan Radivojević, Milovanović 5, Stanojević 6, Petrović 1, Boris Radivojević, Milosavljević, Stošić, Spasić 9(3), A. Stojanović 4, Jevtić 6, Cvetković 1, Potkonjak 1, D. Stojanović 1, Pavlović 2, Kocić 14 odbrana + 4 sedmerca.

PROLETER: Šaru 4 odbrane, Pešić 5, Elezović 4, Ilijin 2, Todorov, M. Gaćinović 9 odbrana, A. Gaćinović 3, Rnić 4, S. Terzić 3, F. Terzić, Krivošija 4, Mirić, Kanižaj 1, Radović 2, Karlaš, Knežević 1 odbrana.