Balkan Handball

SRLS 19/20: Partizanu večiti derbi!

Rukometaši Partizana savladali su gradskog rivala, Crvenu zvezdu, 28:25 (17:13) u poslednjoj utakmici šestog kola ARKUS lige. Pobeda crno-belih dodatno dobija na značaju kada se u obzir uzme činjenica da je utakmica na Banjici bila poslednja koju je sa klupe crno-belih vodio Bojan Butulija.

Domaćin je počeo bolje. Motivisanije i pokretljivije u odbrani su delovali crno-beli u odnosu na rivala, ali nikako u prvih 15-ak minuta nisu uspeli da slome Crvenu zvezdu. Prva osetnija prednost za Partizan viđena je u 17. minutu, kada je pogodio Radovanović (11:8). Do poluvremena su crno-beli bili u naletu, te stigli i do maksiamlnih „+4“ u tom trenutku.

Stiče se utisak da je obavezna pauza više prijala izabranicima Radana Rovčanina, koji su u 39. minutu preko Rajičevića prišli na gol zaostatka – 18:17. Ipak, Crvena zvezda nije imala snage da se potpuno vrati u meč, a nerešiva enigma za crveno-bele bio je mladi golman Partizana, Mihajlov, koji je meč završio sa 14 intervencija. Na kraju, Partizan slavi drugu pobedu u šampionatu (uz jedan remi), dok gosti iz „Šumica“ ostaju na četiri osvojena boda.

Patizan: Radovanović 9, Živković 6, Radulović 4, Mićić 4, Jokić 2, Gojković 2, Bajčeta 1

Crvena zvezda: Rajičević 6, Lazić 6, Utvić 3, Erić 3, Šaponjić 3, Horvat 2, Andrejević 2

1. Pančevo 6 5 0 1 174:148 10
2. Dubočica 6 5 0 1 157:140 10
3. Novi Pazar 6 4 0 2 175:161 8
4. Kikinda 6 3 1 2 152:157 7
5. Spartak Vojput 6 3 1 2 146:157 7
6. Železničar 6 3 0 3 171:168 6