SRLS: Stefan Ilić "preleteo" Slogu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SRLS: Stefan Ilić „preleteo“ Slogu

SRLS: Stefan Ilić „preleteo“ Slogu

U poslednjem meču i derbiju 9. kola Super lige Srbije, Metaloplastika je nas svom terenu savladala Slogu rezultatom 21:18 (13:10), čime je preuzela drugo mesto na tabeli od Požešana. Junak pobede Šapčana bio je Stefan Ilić, strelac 10 golova, skoro polovine svog tima na ovom meču.

Gosti su održavali minimalnu prednost u početnoj fazi, sve do 11. minuta kada je renula serija Metaloplastike od 5:0, kojom je došla do prednosti od 9:5. Ona je nešto kasnije iznosila i pet razlike, ali je Pavlović sa dva gola u finišu prvog dela obezbedio podnošljiviji zaostatak od tri gola pred odmor.

Prišli su izabranici Slaviše Lakovića na 14:12 početkom nastavka, ali više od toga nisu uspeli. Nastavio je da rešeta nezaustavljivi Stefan Ilić, koji je tokom sezone pojačao Šapčane. Vodio je svoj tim do 19:13 u 45. minutu, a gosti su do kraja uspeli samo da ublaže poraz.

Ilić je bio ubedljivo najefikasniji u pobedničkim redovima. Osim njega, ni jedan domaći igrač nije dao više od tri gola. Jedini u gostujućim redovima kojem je to pošlo za rukom bio je kapiten Pavlović, strelac pet pogodaka.

Metaloplastika je još uvek jedina neporažena ekipa u takmičenju, dok su Požešani doživeli drugi neuspeh.