SRLS: Metaloplastika skinula skalp Železničaru - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SRLS: Metaloplastika skinula skalp Železničaru

SRLS: Metaloplastika skinula skalp Železničaru

PIŠE: Kristina Krstić

Desi se i to. Posle remija i 12. vezanih pobeda Železničar je pretrpeo poraz, ceo plen iz Čaira odnela je Metaloplastika. Meč je završen rezultatom 22:24 (10:12).

I jedan i drugi tim čvrsto su ušli u meč, a brojna publika u niškoj dvorani nije mogla da uživa u velikom broju golova. Rezultatska klackalica trajala je čitavih 18. minuta, a postignuto je samo 10 golova, po pet na obe strane. Nakon toga gosti su uspeli da naprave seriju od 2:0 i povedu (7:5). Klupa domaćih odmah je zatražila tajm-aut, koji je urodio plodom. Domaći su uspeli da se vrate u meč, a potom je ponovo viđena igra gol za gol. Klackalica je u finišu prvog dela prevagnula na stranu Želje koji sa +1 odlazi na odmor.

U nastavku meča Nišlije su vezale dva gola i došle do +3 (12:9). Deset minuta trebalo je Šapčanima da ponovo dođu do egala. U 45. minutu gostujući igrači uspeli su da preokrenu rezultat u svoju korist +2(16:18). Ponovo su domaći zatražili tajm-aut, nakon čega postižu novi gol. Ipak nisu uspeli da kao u prvom delu ˶istope˝ prednost protivnika. Od tada pa sve do kraja izabranici Josipa Petkovića nisu mogli do izjednačenja. Polazilo je izabranicima Vladana Jordovića za rukom da dođu do tri gola prednosti (18:21), ali je niški tim uspevao da održi rezultatski priključak. Imali su  momci u plavim dresovima par prilika da izjednače, ali ih nisu iskoristili. Te su na kraju morali da se pomire sa prvim porazom.

Nerešiva enigma za Železničar bila je odlična odbrana gostiju, koja je bekovsku liniju domaćih svela na svega pet gola. Sretenović je bio precizan četriri puta, a Krsmančić jednom. Standardno dobra bila su krila Spasić sa pet i Đukić sa osam golova. Dobar na crti bio je Jevtić. Metaloplastiku su do pobede predvodili fantastični Matičić sa devet i Gojković sa pet pogodaka, odličan na golu bio je Arsić.

U 15. kolu Železničar gostuje drugoplasiranom Partizanu.

Železničar 1949 – Metaloplastika 22:24 (10:12)

Niš, hala Čair;

Gledalaca: 800;

Sudije: Branka Marić/Zorica Mašić;

Isključenja: Železičar 4 minuta, Metaloplastika 6 minuta;

Sedmerci: Železničar  2(1) , Metaloplastika 4(3);

Železničar 1949: Lazić, Stankulić, Sretenović 4, Mađar, Krsmančić 1, Petković 1 (1), Gemaljević 1 sedmerac, Zlatanović 9 odbrana, Spasić 5 (1), Jevtić 3, Stanojević, Mirić, Đukić 8, Vučković, Potkonjak;

Metaloplastika: Vorkapić 2, Trninić, Dakić, Brajović 2, Mitrović, Arsić 9 odbrana + sedmerac, Đukić, Jezdimirović, Mitrović, Matičić 9(3), Todorović 1, Gojković 5, Milić 4, Vladisavljević, Trkulja 1.