SRLS: Partizan savladao Proleter, Dubočica bolja od Zvezde - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SRLS: Partizan savladao Proleter, Dubočica bolja od Zvezde

SRLS: Partizan savladao Proleter, Dubočica bolja od Zvezde

PIŠE: Uroš Samardžić

Rukometaši Partizana došli su do prve pobede u ARKUS ligi, pošto su na Banjici, pred nešto više od 200 ljudi bili bolji od zrenjaninskog Proteltera – 32:25 (18:13). Energičnije je tokom čitavih 60 minuta delovala ekipa koju sa klupe predvodi Bojan Butulija, i taj volji momenat je iskoristila i stigala do važne pobede.

Pored raspoloženih igrača, crno-beli su veliku podršku imali u vidu golmana, Andreja Trnavca, koji je meč završio sa 14 odbrana. U tu brojku, ulaze i tri zaustavljena sedmerca. Najbolji strelac u ekipi Partizana bio je Radovanović sa osam golova, dok se sa druge strane, u ekipi Ljubomira Obradovića, četiri puta u listu strelaca upisao Ilijin.

Partizan: Trnavac 14 odbr (1 gol), Baćanović 1, Radovanović 8, Bajčeta 1, Minić 2, Živković 7, Gojković 5, Vujičić 3, Cvijetić 2, Mićič 1, Gudurić

Proleter: Pešić 2, Elezović 3, Ilijin 4, Todorov 3, Gaćinović 3, Rnić 3, Terzić 3, Mirić 1, Kanižaj 1, Radović 2

U Beogradu su snage odmerili i Crvena zvezda i Dubočica, a novi superligaš došao je do druge pobede, bilo je 24:21 (12:11). Gost iz Leskovca je imao minimalnu prednost na poluvremenu, da bi serijom 4:0 već na startu drugog dela, stigao i do „+5“. Ta prednost bila je očigledno nedostižna za sastav Nenada Peruničića.

Rezultati:

Spartak – Šamot    25:24 (10:11)

Rudar – Kikinda    24:23 (13:10)

Partizan – Proleter 32:25 (18:13)

Železničar – N. Pazar 35:34 (18:19)

Crvena zvezda – Dubočica 21:24 (11:12)

Poslednja utakmica drugog kola na programu je u nedelju, od 20 časova, kada će Obilić na Banjici dočekati Dinamo iz Pančeva.