SRLS: Slogi pripala drama u Plani, Jugović siguran - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SRLS: Slogi pripala drama u Plani, Jugović siguran

SRLS: Slogi pripala drama u Plani, Jugović siguran

2 komentari

Prva dva meča 10. kola srpske Super lige odigrana su u subotu. U Velikoj Plani je viđena još jedna veoma dramatična završnica, u kojoj je Sloga savladala Moravu sa 27:28 (15:13). Marko Jokić je imao priliku da 17 sekundi pre kraja poravna rezultat, ali je Milenković zaustavio njegov pokušaj sa sedam metara i doneo vrednu pobedu svom timu.

Domaći su najvećim delom vodili, najviše sa 15:12 u finišu prvog poluvremena. Predvođeni maestralnim bekom Zlatkom Rakićem i nezadrživim pivotmenom Mirkom Mihajlovićem, Morava je uspevala da održi minimalnu prednost sve do sredine drugog poluvremena, kada su stvari u svoje ruke uzeli Pavlović i Krsmančić. Prvo vođstvo gostima još od rezultata 0:2, doneo je Armin Kaltak, golom za 22:23 u 48. minutu. Kada je, osam minuta pre kraja, povratnik Gojković pogodio za 23:25, činilo se da je favorit slomio otpor rivala, ali tako nisu mislili borbeni i silno motivisani momci Ivana Milojevića. Usledila je serija kontra napada za novi preokret, 26:25.

Tu prednost domaćima doneo je Mihajlović iz kontra napada, ali ga je pri povratku u odbranu protivnički igrač namerno pogodio loptom u krugu oko centra terena, što su sudije okarakterisale kao ometanje izvođenje početnog bacanja i dodelili Moravinom kružnom napadaču treće isključenje.

Gojković je vrlo brzo izjednačio, da bi Zlatko Rakić novom majstorijom doneo veliku radost brojnim navijačima na tribini TSC Velika Plana. Kaltak je izjednačio, a Mirić iskoristio sedmerac za novi preokret u 58. minutu, ispostaviće se i za konačan rezultat.

Uspeli su Planjani da nakon Milojevićevog tajm auta iznude sedmerac, ali je Jokić, koji je pre toga tri puta bio neumoljiv, šutirao pravo u golmana Milenkovića, za veliko slavlje Požešana.

Krsmančić je bio najefikasniji u pobedničkim redovima sa šest golova, jednim više od Mirića, Pavlovića i Kaltaka. Moravu je predvodio Rakić sa osam golova, dok je šest dao Marko Jokić.

Sloga sada ima 15 bodova, koliko i vodeća Crvena zvezda. Metaloplastika ima 14, s tim što Beograđani i Šapčani svoj meč ove runde igraju u utorak, odnosno sredu. Morava je ostala na devet poena.

JUGOVIĆ – SLOGA 27:22 (16:7)

Kaćani su lako izašli na kraja sa Rudarom. Kostolčani su konkurentni bili samo do 11. minuta, kada je bilo 3:3. Tada se domaćin odlepio serijom 3:0, a prednost je rasla sve do odlaska na odmor, do kada su Beloš i drugovi već rešili pitanje pobednika. Maksimalnih 23:13 bilo je u 47. minutu, a momci Dragana Ajdačića su do kraja uspeli da ublaže poraz.

Nemanja Beloš je bio najefikasniji akter utakmice sa osam golova, pratio ga je Seleši sa pet. Na drugoj strani se istaka Babić sa sedam golova.

U utorak se sastaju Radnički – Crvena zvezda i Železničar 1949 – Partizan, dok će u sredu snage odmeriti Metaloplastika i Požarevac.