SRLS: Veliki preokret Partizana, Železničar sa stilom završio godinu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SRLS: Veliki preokret Partizana, Železničar sa stilom završio godinu

SRLS: Veliki preokret Partizana, Železničar sa stilom završio godinu

Vodeće ekipe srpskog šampionata trijumfalno su okončale prvi deo sezone. Neprikosnoveni Železničar je nakon startnog remija ostvario i 12. pobedu u nizu, ovog puta na gostovanju poslednjeplasiranom Jugoviću, 29:37 (12:15).

U sastavu Josifa Petkovića prednjačili su Milan Đukić sa 11 i Stevan Sretenović sa devet golova, a jedan manje postigao je Mladen Krsmančić.

Uprkos prilično ubedljivom rezultatu, 27:21 (7:14), Partizan se žestoko namučio na svom parketu protiv Mokre Gore. Crno-beli su nadoknadili zaostatak od čak sedam golova na poluvremenu i dobili drugi deo meča sa 13 razlike.

Debitant u Super ligi je nagovestio veliko iznenađenje već na samom startu, efikasni Vuković je vodio svoj tim do prednosti od 7:2, a u 19. minutu na semaforu je pisalo 4:11. Gosti iz Zubinog Potoka su tu prednost zadržali do velikog odmora, da bi se u nastavku situacija u potpunosti preokrenula.

Partizan je za svega 12 minuta napravio seriju 8:2 i prišao sa gol zaostatka. Potop tima Nedeljka Vučkovića nije imao ko da zaustavi, Milosavljev se razbranio (16 odbrana), a Butulija je doneo domaćinu prednost 18:17, da bi nešto kasnije Maksić i Stevanović povisili na 21:17, čime je pitanje pobednika praktično rešeno.

Najefikasniji u pobedničkim redovima bio je mladi Maksić sa osam golova, ispred Stevanovića koji je dao pet. Kod Mokre Gore koja je igrala od sjaja do očaja na Banjici, Vuković je bio najbolji sa osam pogodaka.