SRLS: Železničar ne da lidersku poziciju, savladana i Zvezda - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SRLS: Železničar ne da lidersku poziciju, savladana i Zvezda

SRLS: Železničar ne da lidersku poziciju, savladana i Zvezda

PIŠE: Kristina Krstić

Rukometaši Železničara savladali su Crvenu zvezdu u derbi susretu sedmog kola Superlige i tako zadržali lidersku poziciju.  Meč u Šumicama završen je rezultatom 27:29 (13:14)

Utakmica u Beogradu u potpunosti je opravdala epitet derbija. Domaći su dobro ušli u meč i posle tri minuta vodili sa 2:0, ali je Želja brzo uspeo da se konsoliduje i preokrene rezultat. Preko Đukića, Krsmančića i Jevtića gosti su došli do 2 gola prednosti. No i njihovo vođstvo bilo je kratkog daha, jer su domaći uzvratili serijom od 2:0 i rezultat je ponovo bio izjednačen. Od devetog minuta viđena je igra gol za gol. Rezultatska klackalica koja je trajala dvadeset minuta, prevagnula je na stranu Želje u poslednjim sekundana prvog dela. Precizan je bio Krsmančić za minimalnu prednost 13:14.

U nastavku meča Nišlije su pogotkom Mirića sa sedam metara došle do +2. Ipak dobrom igrom Zvezda nije dozvolila Želji da ide dalje od toga i rezultatski se odlepi.  Serijom od 2:0 izabranici Nenada Peruničića dolaze do nerešenog rezultat. Nakon toga nije viđeno ništa novo, golovi su se ponovo, naizmenično, ređali kao na traci. U 46. minutu Mirić i Vučković vezali su dva gola i ponovo doveli niški tim do +2. Osam minuta pre kraja meč Zvezda je posle dugo vremena uspela da preko Šotića dođe do vođstva (25:24). Kao po nepisanom pravilu izabranici Josifa Petkovića su se vratili serijom od 3:0 (25:27). Najuzbudljivije bilo je u poslednja tri minuta meča Đukić i Padežanin propustili su priliku da svom timu donesu tri gola prednosti i meč mirno privedu kraju.

Pri rezultatu 28:29, na 25 sekundi pre kraja, desila se situacija koja je bacila senku na derbi. Šotić je uzeo loptu Žarku Petkoviću, a sudije su vratile loptu Nišlijama. Usledilo je isključenje igrača Crvene zvezde zbog protesta, reagovala je i klupa na čelu sa Nenadom Peruničičem. Brojnijim gostima ostalo je da postignu gol i tako stave tačku na meč.

Nakon utakmice usledio je protest igrača i stručnog štaba Zvezde. Domaći su bili nezadovoljni jer su ostali bez poslednjeg napada.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Milan Đukić koji se osam puta upisao u strelce,  sa druge strane gol manje postigao je Ivan Mošić.

U narednom kolu Železničar gostuje Šamotu, a Zvezda Požarevcu.

Crvena zvezda- Železničar 27:29 (13:14)

Beograd, dvorana Šumice:

Gledalaca: 300;

Sudije: Marko Boričić/Dejan Marković;

Isključenja: Crvena zvezda 8 minuta, Železičar 4 minuta:

Sedmerci: Crvena Zvezda 4(3), Železničar  3(3);

Crvena Zvezda: Ljubenović 8 odbrana, Šotić 6, Čolović, Radisavljević, Mošić 7, Baboć 1, Ljubojević, Blečić, Palević, Pešić 5, Bugarinović 1, Milosavljević 2, Matičić 3(3) Kljaljić, Đurković, Pejčinović 2 odbrane.

Železničar 1949: Lazić, Mitić, Pavlović, Mađar, Padežanin 3, Krsmančić 3, Gemaljević 4 odbrane,  Petković, Zlatanović 8 odbrana + sedmerac, Spasić 2, Jevtić 6, Mirić 3(3), Milošević 2, Đukić 8, Vučković 2, Barjaktarević.

U poslednjem meču sedmog kola. Partizan je savladao Spartak Vojput 26:20 uz sedam golova Alekse Maksića, dok je sa druge strane Uroš Radosavljević 12 puta bio precizan.