SRLS: Želja "pregazio" Zvezdu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SRLS: Želja „pregazio“ Zvezdu

SRLS: Želja „pregazio“ Zvezdu

PIŠE: Kristina Krstić

Posle neubedljive igre u prvih trideset minuta, Železničar je u drugom delu  meča dodao gas i bukvalno pregazio Crvenu zvezdu za nove bodove. Utakmica sedmog kola završena je rezultatom 31:21 (12:12).

Nišlije kao i protiv Metaloplastike, nedavno u Čairu, nisu dobro otvorile utakmicu. Odbrana ponovo nije bila na nivou, a ni napad. Čak je i realizacije sedmeraca ostala na nuli, baš kao i tada. Na sreću svih ljubitelja rukometa u Nišu i ishod je bio isti pa je ceo plen ostao na Čairu.

Gosti su nakon deset minuta igre vodili sa 4:2. Tada je trener Želje umesto Zlatanovića, koji je bio na nuli, na gol poslao Gemaljevića, koji beleži par intervencija. Posle toga proradio je i napad. Domaći tim je serijom od 3:0, po prvi put na meču, posle 17. minuta, poveo 7:6. Ipak i to je bilo kratkog daha, jer je Šotić ušao u seriju i pogodio tri puta zaredom. Zvezda je imala +2, a trener Josif Petković je odmah zatražio tajm-aut. Ni to nije mnogo pomoglo, jer su njegovi izabranici sve do 27. minuta  „kaskali“ za crveno –belima. U finišu prvog dela momci u plavim dresovima ipak su uspeli da izjednače.

Nakon odmora druga priča. Do 34. minuta viđena je igra gol za gol, a onda je usledila uraganska serija Želje od 10:0. Čak deset minuta gosti nisu mogli do gola Zlatanovića, a onda je Milosavljević sa sedam metara prekinuo nalet niškog tima. Posle toga Nišlije su nastavile gde su stale i devet minuta pre kraja prvi put došle do dvocifrene prednosti (26:16). Samo tri minuta kasnije domaći su došli i do najveće prednosti bilo je +11 (28:17). Do kraja meča nije viđeno ništa spektakularno, domaći su spustili gas i upisali veoma važne bodve pančevačkom Dinamu.

Želja je utakmicu igrao bez Milana Đukića, koji je zbog povrede, sa klupe posmatrao meč, na parketu ga je menjao Mirić. Sa druge strane i crveno-beli bili su desetkovani, a so na ranu bila je i povreda Zejaka, za koga je posle 30. minuta meč bio završen.

Nišlije je do pobede predvodio Aleksandar Stanojević, koji je u drugom delu prekomandovan na desno krilo, odakle je pogodio sve što je zamislio. On je sa šest golova(sedam ukupno) u drugom delu bio nerešiva enigma za Beograđane.

Posle nekompletnog sedmog kola Železničar je prvi sa 11 bodova, tri više od Vojvodine i Partizana.

Žekezničar – Crvena zvezda 31:21 (12:12)

Niš, hala Čair:

Gledalaca: 800;

Sudije Boban Blagojević/ Branislav Đokić;

Isključenja: Železničar -; Crvena zvezda 6 minuta;

Sedmerci: Železničar 3 (0), Crvena zvezda 2(2);

Železničar: Lazić 1 odbrana, Živković 1, Potkonjak, Sretenović 4, Mađar, Krsmančić 4, Gemaljević 3 odbrane, Stanojević 7, Zlatanović 6 odbrana, Spasić 2, Jevtić 3, Petković 4, Mirić, Đukić, Vučković 6;

Crvena zvezda; Čolović 9 odbrana, Šotić 3 ,Radisavljević 1, Horvat 1, Babić, Nikolić, Ljubenović 5 odbrana + sedmerac, Milosavljević 4(1), Rajičević 2, Mandić 3 (1), Babić 1, Kljaljić, Zejak 4, Đurović 2.