Srpska završnica slomila Makedonce - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Srpska završnica slomila Makedonce

Srpska završnica slomila Makedonce

7 komentari

Dobrom igrom u završnici, reprezentacija Srbije, slomila je otpor selekcije Makedonije 26:25 (13:13) u pretposlednjem pripremnom meču pred start SP-a u prepunom niškom “Čairu” pred 4000 gledalaca. Puno rotacija u igri “Orlova” i želja selektora Veselina Vukovića da vidi sve raspoložive snage (nije igrao samo Draško Nenadić), doprineli su da ne vidimo našu reprezentaciju u najbolje izdanju, ali su iskusniji momci na kraju preuzeli odgovornost i u preokrenuli tok meča u odlučujućim trenucima. Pri vođstvu 23:21 Makedonaca, razbranio se Stanić, u polukontri je bio precizan Nenad Vučković, kao i mladi Bogdan Radivojević za seriju 4:0, kojom je rešen meč.

SRBIJA – MAKEDONIJA 26:25 (13:13)
Niš – Hala „Čair“
Gledalaca – 4000
Sudije: Stojković i Nikolić

SRBIJA:  Stanić 10 odbrana, Gajić sedam odbrana i sedmerac, Dragaš 1, Šešum 2, Vujin 2, Nikčević 4, Krsmančić, Toskić 4, Ilić M 4, Radivojević 3, Prodanović 1, N. Ilić 1, Vučković 3, Mitrović, Zelenović, Stanković, P. Nenadić 1, D. Nenadić, Marsenić

MAKEDONIJA: Mitrevski 6 odbrana, M Stoilov, D. Manaskov 5, S. Stoilov 2, Kiril Lazarov 11(7), Jonovski, Angelovski, Temelkov, Mirkulovski 1, Markoski, Z. Mojsoski, Ristovski 4 odbrane, Markoski ,  Mojsovski 1, Dimovski 1, Georgijevski 2, F.Lazarov 1, Ojleski, Levov 1, Daskaloski

KRETANJE REZULTATA: 3:0 (5.) 6:5 (9.) 9:6 (15.) 10:9 (20.) 11:12 (29.) 13:14 (33.) 18:15 (40.) 19:19 (45.) 20:22 (51.) 21:23 (54.) 25:23 (59.)

IGRAČ UTAKMICE: Momir Ilić (Srbija) / Kiril Lazarov (Makedonija)

Početak i završnica utakmice u Nišu, u potpunosti su pripali srpskoj selekciji. Dobre odbrane povratnika u srpski tim, Ivana Gajića, trasirale su put ka “lakim” golovima i vođstvu 3:0 posle pet minuta. Stali su “Orlovi”, taman toliko u oba pravca da se Makedonci povrate od početnog šoka preko najboljih pojedinaca, Lazarova i Manaskova – 6:5 posle devet minuta.

Sredina prvog poluvremena, prošla je u dominaciji pivotmena jedne i druge reprezentacije – Alema Toskića i Stojančeta Stoilova, koji su pravili “dar-mar” protivničkim odbranama. Upravo je treći gol Toskića doneo Srbiji novih +3 – 9:6 u 15. minutu.

TV tajm-aut, bio je i početak pada u igri srpske reprezentacije, koja je u drugom delu prvog poluvremena postigla samo četiri pogotka. Promešao je Vuković karte, dao šansu svoj trojici desnih bekova u prvom delu, starijem Nenadiću, Dragašu, ali je rezultat išao na vodenicu Makedonaca. Sjajna izvođenja sedmeraca Kirila Lazarova, donela su Makedoncima izjednačenje u 26. minutu – 11:11, a tri minuta kasnije u vođstvo – 11:12. Da Srbija ne ode sa minusom u svlačionicu, pobrinuo se Nenad Vučković golom za 13:13.

Izvršio je Vuković izmene na krilnim pozicijama i golmanu na startu drugog poluvremena. I dok je Staniću pripala završnica, Nemanja Ilić i Bogdan Radivojević su pokazali da se na njih najozbiljnije može računati već na samom početku nastavka. Napad vođen iskusnom rukom Momira Ilića, doneo je prednost Srbiji 18:15 u 40. minutu.

Nastavio je Vuković da isprobava sve raspoložive snage, što je dovelo do pada i umalo poraza srpskog tima.  Prve golove za Makedoniju, postigli su Dimovski i Mirkulovski, a već u 45. minutu na semaforu je bilo 19:19.  Šansu su dobili Mitrović i Krsmančić, ali to nije donelo prevagu. Sve do trenutka kada je Vuković na teren ponovo poslao Ilića i iskusnije igrače, Makedonci su imali kontrolu nad utakmicom (20:22, 21:23 – 54.).

Preokret je usledio u poslednjih šest minuta. Konsolidovala se srpska odbrana, ne primivši gol narednih pet minuta, a do tada, Vučković i Radivojević, doneli su presudnih 25:23. Serija golova na obe strane u poslednjem minutu, nije donela promenu po pitanju pobednika.

Srbija će u nedelju od 15.45 odigrati poslednjih prijateljski meč u Vrnjačkoj Banji sa Egiptom.