Srpski plej-aut: Želja preslišao Zvezdu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Srpski plej-aut: Želja preslišao Zvezdu

Srpski plej-aut: Želja preslišao Zvezdu

IZ NIŠA
ALEKSANDRA DENIĆ

Rukometaši niškog Železničara 1949 ostvarili su pobedu nad ekipom Crvene zvezde rezultatom 36:32 (16:16) u okviru trećeg kola plej-auta Super lige. U domaćem timu, Dejan Zlatanović je upisao 13 odbrana, a Milan Pavlov 12 pogodaka. Kod gostiju, Viktor Matičić je postigao 11, a Nikola Milošević 7 pogodaka.

RK Železničar 1949 – RK Crvena zvezda 36:32 (16:16)

Niš – Hala „Čair“. Gledalaca: 200. Sudije: Mošorinski – Pandžić.

Sedmerci: Železničar 2/2, Crvena zvezda 7/6.

Isključenja: Železničar , Crvena zvezda 6 minuta.

Železničar 1949: Zlatanović 13 odbrana, Jelovac 1 odbrana, Porobić 6, Pavlović 1, Prokić, Stefanović B. 3, Basarić 1, Denić 2, Pernar 1, Stefanović S., Mađar 1, Stojanović, Damnjanović 5, Pavlov 12/2, Petković 4, Mitić.

Crvena zvezda: Cupara 7 odbrana, Živojinović, Popović 2, Dragutinović 1, Vujović, Milošević 7, Gačević, Antelj, Todorović 3, Nešovanović 3, Matičić 11/6, Damjanović, Leovac, Babić 5.

Početak susreta obeležila je gostujuća ekipa, koja je preko Todorovića i Nešovanovića došla do prednosti od 0:2. Odgovor je stigao u vidu nove serije i preokreta rezultata na 3:2. Stegnutost i nervoza bili su vidljivi kod obe ekipe, što je često dovodilo do velikog broja tehničkih grešaka. Tokom prvog dela susreta, nijedna ekipa nije uspevala da načini seriju i da se rezultatski odlepi, sve do 21 minuta kada Železničar od 11:11 dolazi do prednosti od 13:11. Ipak je kratko trajala radost domaće publike, jer je Zvezda svojom serijom stigla rezultat, a ubrzo uspela i da preokrene na 13:14. „Želja“ je, nakon zatraženog tajm-auta, uzvratio istom merom i poveo sa jednim golom razlike. Ipak se na odmor otišlo sa egalom i nastavkom neizvenosti koja je trajala tokom većeg dela prvog poluvremena.

I četiri minuta drugog poluvremena donose igru gol za gol. Igrači i jedne i druge ekipe bili su raspoloženi za igru u napadu, pa su se golovi smenjivali kao na traci. Do osetnije prednosti dolazi domaći tim dobrom igrom u odbrani, uz akcenat na još jednu dobru partiju golmana Zlatanovića, i raznovrsnom napadačkom igrom, pa od 20:18 u 35 minutu, dolazi do 24:18 četiri minuta kasnije. Zvezdu je u igri održao Babić i primakao svoj tim do minusa od 25:22, nakon čega se nastavilo sa mini serijama od po dva vezana pogotka obeju ekipa. „Želja“ je uspešno održavao stečenu prednost preko Petkovića i Pavlova, dok su gosti potrošili previše energije „jureći“ rezultatski deficit. Još u dva navrata uspeli su da smanje rezultat na minus tri, ali u ključnim momentima nerešiva enigma bili su Pavlov u napadu i Zlatanović na golu. Pored njih, zapaženu rolu imali su Porobić, kao i bekovi Petković i Damnjanović pa je tako domaćin upisao vredne bodove u plej-aut takmičenju.

U narednom kolu, Železničar gostuje Rudaru, dok Crvenoj zvezdi na megdan dolazi Planinka.

Planinka -Požarevac 27:21
Rudar  – Kolubara 30:20

1.Crvena Zvezda 17 2.Rudar 17 3.Železniča r15 4.Planinka15 5.Požarevac 14 6.Kolubara 0