Srpski plej-of: Šampion pao u Šapcu, Partizan odneo bod iz Subotice - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Srpski plej-of: Šampion pao u Šapcu, Partizan odneo bod iz Subotice

Srpski plej-of: Šampion pao u Šapcu, Partizan odneo bod iz Subotice

Borba za titulu prvaka Srbije počela je iznenađujućim rezultatima – Metaloplastika je savladala Vojvodinu u Šapcu 24:21, dok je Partizan osvojio bod na gostovanju Spartak Vojputu, 24:24.

Metaloplastika je u derbiju kola bila bolja od aktuelnog šampiona 24:21 (14:11), na krilima Mladena Ivanovića (7), i Stefana Ilića (6).  Izabranici Veselina Vukovića su pitanje pobednika rešeli sredinom drugog dela, kada su serijom 4:0 stekli nedostižnih 21:14.

U poraženom taboru najefikasniji je bio Strahinja Stanković sa četiri gola.

Metaloplastika – Vojvodina 24:21 (14:11)
Hala Zorka. Gledalaca: 2.500. Sudije: Dušan Stojković (Niš) i Nikolić Nenad (Leskovac). Sedmerci: Metaloplastika 3 (2), Vojvodina 8 (6). Isključenja: Metaloplastika 6 minuta, Vojvodina 8 minuta.
METALOPLASTIKA: Maksimović, Dragićević 1, Milovanović 3, Golubović 4, Trijanović, Marinović, Ostojić 2, Aleksić, Marković, Arsić 15 odbrana (1), Đukić, Jezdimirović, Mitrović, Ilić Stefan 6, Ivanović 7, Petrović 1.
VOJVODINA: Arsenović, Orbović 4, Popov, Todorović 2, Milašević 1, Perović, Rastvorcev 3, Marjanović 3, Ranisavljević, Arsenić 3, Nikolić 1, Stanković 4, Janić, Raičević, Vučković, Gugleta.

Partizan je ostvario veliki uspeh osvajanjem boda protiv ovogodišnjeg učesnika SEHA lige, Spartak Vojputa, 24:24 (12:12).  Domaći su u tri navrata tokom prvog poluvremena imali plus pet na svom kontu, u 57. minutu su vodili sa 24:22, ali su crno – beli uspeli da zahvaljujući najboljem strelcu Super lige, Nemanji Živkoviću, odnesu bod iz „Dudove šume“. 10-i pogodak desnog krila Maksićevog tima bio je i poslednji na meču.

Najefikasniji u redovima domaćina bio je Čupić sa šest pogodaka.

Poslednji meč prvog kola doigravanja za titulu igra se sutra od 19.30, akda Crvena zvezda u Šumicama dočekuje požešku Slogu.