STRUGA 2014: Vardarova "trinaestica" za ulazak u sezonu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan STRUGA 2014: Vardarova „trinaestica“ za ulazak u sezonu

STRUGA 2014: Vardarova „trinaestica“ za ulazak u sezonu

Rukometaši Vardara, uspešno su preskočili svoju prvu ovosezonsku prepreku na turniru u Strugi. Ruski Sankt Petersburg, bio je dostojan rival samo u prvom poluvremenu – 35:22 (16:13). Na otvorenoj sceni u prelepom ambijentu na “Ženskoj plaži”, tim Raula Gonzalesa imao je promociju pred više od 2.000 gledalaca. Debitantsko veče su imali Arpad Šterbik, Blaženko Lacković i Sergej Gorbok…

Prosečan sastav Dimitrija Torgovanova, sa tek par igrača vrednih pažnje, pokazao je zube makedonskom vicešampionu u prvom delu. Poveli su učesnici EHF Lige šampiona u prethodne tri godine 7:6 u 12. minutu, a onda uporno i stizali vođstvo Vardara, koje nije prelazilo tri gola do odlaska u svlačionicu. U egzekuciji, glavni je bio Timur Dibirov, koji je do poluvremena postigao čak sedam golova.

Nastavak je u potpunosti pripao makedonskom timu, na čiji je gol stao Arpad Šterbik, koji je zamenio solidnog Strahinju Milića. Pojava jednog od najboljih golmana ovog veka, uplašila je ruske bekove. Gorostas iz Ade je ušao u seriju odbrana, a ruski napad u probleme, koje je najbolje iz kontranapada kažnjavao Igor Karačić. Od 16:14 u 32. minutu, Torgovanov  je pokušao da spreči totalni kolaps u igri svog tima pri rezultatu 20:14 tri minuta kasnije. To mu nije pošlo za rukom, Vardarovci su nastavili sa serijom (9:0) sve do 25:14  u 42. minutu.

Gonzales je šansu dao svim igračima. Stefan Terzić je sa tri pogotka pokazao da bi u ovoj sezoni mogao da ima značajniju ulogu u timu. Uz Dibirova (7) i Karačića (6), Nemanja Pribak je dodao pet pogodaka…

VARDAR: Dibirov 7(1), Čipurin 2, Milić šest odbrana, Lacković, Karačić 6, Dušebajev 3, Terzić 3, Pribak 5, Marković 3 (1), Stoilov 3, Brumen 1, Gorbok 2.

KRETANJE REZULTATA:  3:1 (5.) 4:4 (8.) 6:7 (12.) 9:7 (17.) 12:9 (23.) 12:11 (25.)  15:12 (28.) 20:14 (35.) t.o 24:14 (41.) 25:15 (43.) 26:18 (46.) 30:18 (51.)