STRUGA 2016: Pelister popravio utisak, nedovoljno za bod protiv Alingsasa - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan STRUGA 2016: Pelister popravio utisak, nedovoljno za bod protiv Alingsasa

STRUGA 2016: Pelister popravio utisak, nedovoljno za bod protiv Alingsasa

U drugom meču treće večeri 44. međunardonog turnira u Strugi, Alingsas je savladao Pelister rezultatom 26:23 (11:12), i tako obezbedio meč za treće mesto protiv rumunske Steaue.

Makedonski predstavnik je znatno popravio loš utisak ostavljen prethodnog dana protiv Šartra, ali to nije bilo dovoljno da se izbegne poraz. Bitoljčani su počeli motivisano, iako su jurili prednost protivnika u prvih 15. minuta, uspeli su da ostanu u egalu i na odmor odu sa golom prednosti, zahvaljujući agresivnoj odbrani i pogotcima Pavlovića i Čanturije.

Međutim, švedski vicešampion je nešto jače ušao u nastavak, što im je donelo plus tri u 44. minutu, kada je pogodio Nilson. Tu prednost su bez veće drame sačuvali do kraja i ubeležili prvi trijumf na turniru, nakon remija sa Šartrom na otvaranju.

Nilson sa osam i Telander sa pet golova bili su najefikasniji u pobedničkim redovima, dok je u sastavu Kasima Kamenice najčešće pogađao  Čanturija (5), dok je mladi Nišlija Pavlović sa četiri gola pokazao da će biti adekvatno pojačanje Pelistera.

Ovo je bio poslednji meč u preliminarnoj fazi.  Poznato je ko će igrati za peto, treće i prvo mesto. Iako je u pitanju borba da se izbegne fenjer, velku pažnju privući će meč Pelistera i Eurofarm Rabotnika, što će biti prvi gradski derbi timova iz Bitolja. Steaua i Alingsas će odlućiti ko će biti treći, a u velikom finalu sastaće se Metalurg i francuski Šartr.