Tatran bolji od Vojvodine i u Novom Sadu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Tatran bolji od Vojvodine i u Novom Sadu

Tatran bolji od Vojvodine i u Novom Sadu

I treći put ove sezone, slovački Tatran, bio je bolji od novosadske Vojvodine. U hali „Slana Bara“, učesnik poslednjeg F4 turnira SEHA GAZPROM South Stream Lige, slavio je 29:25 (15:12), približivši se za korak ponavljanju prošlogodišnjeg rezultata. Stari rivali, posle Bresta (kvalifikacije za EHF Ligu šampiona) i Tatrana, sastali su se i na trećem terenu, ali je pobednik ostao isti. Trener domaćih, Đorđe Ćirković, konačno je na raspolaganju imao kompletan sastav sa Urošem Elezovićem kao vođom, ali ni to nije bilo dovoljno protiv kvalitetnijih Slovaka, koji su otpor domaćina slomili u poslednjo fazi meča serijom 3:0, kada su sa 23:21 otišli na 26:21 ćetiri minuta pre kraja…

Dobro je srpski šampion otvorio meč, preko raspucanog Orbovića, a zatim i Uroša Elezovića, Voša je povela 7:5 u 14. minutu. Goste su u igri držali gorostas Kristopans i sjajno levo krilo Antl, sve do 11:11, kada dolazi do pada u igri domaćina, što su gosti iskoristili i šest minuta bez gola Vojvodine kaznili serijom 4:0 za odlazak na odmor (12:15).

Novosađani su se vratili u meč, imajući Orbovića i Elezovića, kao i sigurnog Filipa Marjanovića, za glavne protagoniste. Upravo je sjajno levo krilo, povremeni reprezentativac, Marjanović, tri puta dovodio svoj tim na gol zaostatka, poslednji put u 50. minutu (20:21), ali njegov tim nije imao snage za potpuni preokret.  Kopčo, Urban i Furlan serijom 3:0 vode goste do nedostižnih 26:21 u 56. minutu, kada je postalo jasno da Vojvodina neće zabeležiti pobedu ni u desetom meču u regionalnom takmičenju…

Najefikasniji kod domaćina bili su Elezović i Marjanović sa po sedam golova, dok su Kristopans sa osam, odnosno, Antl sa pogotkom manje, pružili najviše kod pobednika.

1.MKB-MVM Veszprem9900283 : 21127
2.Vardar9702264 : 23421
3.PPD Zagreb8503222 : 19715
4.Meshkov Brest7502207 : 18515
5.Tatran Prešov7403213 : 19512
6.Metalurg6402160 : 14912