Titula za kraj ere: Vardar četvrti put šampion SEHA! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Titula za kraj ere: Vardar četvrti put šampion SEHA!

Titula za kraj ere: Vardar četvrti put šampion SEHA!

Velika generacija rukometnog kluba Vardar, koja će u narednim decenijama biti slavljena u Makedoniji, u veličanstvenom stilu je okončala verovatno poslednju sezonu SEHA lige u kojoj je bila apsolutni favorit. Na oproštaju Raula Gonzalesa od ovog takmičenja, osvojena je četvrta titula, pošto su crveno-crni pred punim tribinama dvorane „Jane Sandanski“ savladali odlični, hrabri PPD Zagreb rezultatom 26:24 (14:13).

VARDAR: Šterbik 8 odb, Milić – Stoilov, Krištopans 5, Fereira 2, Makeda 1, Karačić 1, Abutović, Kaneljas 1, Cindrić 5, Čupić 3, Dibirov 3, Šiškarjev 1, Borozan 3, Vojvodić, Marsenić 1

PPD ZAGREB: Jović 1 odb, Kastelic 3 odb – Mrakovčić 2, Božič Pavletić, Kontrec 1, Vori 2, Marković, Horvat 8, Šušnja, J. Valčić 2, Medić, T. Valčić, Ravnić 3, Bičanić 3, Pavlović 3, Vekić

Veliku utakmicu odigrao je PPD Zagreb, držao egal sa prvakom Evrope na njegovom terenu do sredine drugog poluvremena, ali nije uspeo da održi korak do kraja, pa je ostao na jednom trofeju u regionalnom takmičenju, osvojenu upravo u Skoplju pobedom nad Vardarom 2013. godine.

Posle Zagreba, Novog Sada i Bresta, Vardar je trijumfovao i u svom Skoplju, pa je sa četiri titule najuspešniji klub u SEHA ligi.  Nakon sjajnog početka, vođstva 5:2 i 7:3, malo ko je verovao da bi sastav Zlatka Saračevića mogao da napravi problem favoritu u ovom finalu.

Međutim, ostatak prvog poluvremena PPD Zagreb je odigrao strpljivo, pametno, kvalitetno, i da je bilo malo boljeg golmanskog učinka, hrvatski predstavnik bi imao još povoljniji rezultat od minus jedan na poluvremenu.

Dugo je trebalo Vardaru da slomi otpor rivala u nastavku. Jedan od ključnih trenutaka utakmice viđen je u 44. minutu, kada je, pri rezultatu 19:19, Zlatko Horvat izgubio loptu u izglednom kontra napadu koji je mogao da donese vođstvo njegovom timu. Cindrić i Dibirov su to kaznili za 21:19. Učestale su se tehničke greške hrvatskog prvaka, pa je Čupić u 53. minutu podigao prednost na plus četiri, a samo desetak sekundi kasnije Dibirov je pogodio za maksimalnih 25:20, kada je pitanje pobednika rešeno.