TRADICIJA OD 2004: Hrvatska u polufinalu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan TRADICIJA OD 2004: Hrvatska u polufinalu!

TRADICIJA OD 2004: Hrvatska u polufinalu!

Reprezentacija Hrvatske izborila je šesto uzastopno polufinale na Evropskim prvenstvima! Duvnjak i drugovi su u odlučujućoj borbi za finalni vikend u Herningu savladali Poljsku 31:28 (14:15). Tim Slavka Goluže je sjajnom igrom u drugom poluvremenu izborio trijumf nad Poljskom, što je bio preduslov za plasman u još jednu završnicu velikog takmičenja.

Poljaci su bolje započeli meč i golom Bartoša Jureckog poveli sa 5:2, u sedmom minutu. Dobrom odbranom i majstorijama, pre svih Duvnjaka i Štrleka, Hrvatska je preokrenula na 8:7. Ipak, Biglerovi momci su serijom od 3:0 vratili plus dva na svoj konto, 12.10, a posle kontre Črapkovskog bilo je 14:11. Do poluvremena su „Kauboji“ ipak smanjili na 15:14.

Furiozan početak nastavka treće ekipe Evrope i Sveta je bio odlučujući za konačan ishod. Tri put Štrlek, Čupić i Kopljar prave seriju od 5:0, kojoj je doprineo i Losert drugim odbranjenim sedmercem. Poljska do kraja nije uspela da smanji zaostatak na manje od dva gola. 5-1 hrvatska zona, sa Vorijem kao isturenim igračem, potpuno je zaustavila protivnika u prvih 10-ak minuta drugog poluvremena, a raznovrsni napad i sjajna realizacija su potpuno poremetili poljski ritam. U 43. minutu Horvat pogađa sa penala i donoso maksimalnih plus pet, 23.18. Pet minuta kasnije, u ovom meču odlični Jaška pogađa za poslednji priključak, 24:22. Ipak, napad je ponovo održao Hrvatsku i sprečio neizvesnu završnicu, ponajviše zahvaljujući Bićaniću, koji je u finišu duela odigrao najbolji svoj period na šampionatu.  Duvnjak, Horvat i Štrlek su postigli po šest golova, Bićanić pet a Kopljar četiri. U poljskim redovima,  Mihal Jurecki je šest puta bio strelac, Lijevski pet, Bartoš Jurecki i Bartolomej Jaška po četiri.

Hrvatska će na Dansku u polufinalu, a Poljska će se boriti za peto mesto sa Mađarskom.