TROFEJ POSLE 30 GODINA: Metaloplastika osvojila Kup Srbije - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan TROFEJ POSLE 30 GODINA: Metaloplastika osvojila Kup Srbije

TROFEJ POSLE 30 GODINA: Metaloplastika osvojila Kup Srbije

Posle 30 godina pehar namenjen pobedniku nacionalnog Kupa vratio se u Šabac! Najtrofejniji srpski rukometni klub svih vremena, Metaloplastika, osvojio je najmasovnije klupsko takmičenje pobedom nad aktuelnim šampionom novosadskom Vojvodinom 26:24 (13:14) pred 2.500 gledalaca u šabačkoj hali „Zorka“. Velika borba viđena je tokom svih 60 minuta, a presudio je odličan finiš golmana domaćih Darka Arsića (15) i levog beka Stefana Ilića koji su, svako na svojoj strani terena, napravili prevagu za veliko slavlje u gradu na Savi, koji je 28 godina čekao trofej – nakon poslednje šampionske titule čuvenih šabačkih „vanzemaljaca“ 1988. godine.
METALOPLASTIKA – VOJVODINA 26:24 (13:14)
Šabac
Hala „Zorka“
Gledalaca – 2500
METALOPLASTIKA: Maksimović, Dragićević 1, Milovanović 1, Aleksić, Golubović 6, Došen 1, Ilić 4, Ostojić 3, Arsić 15 odbrana, Jezdimirović, Mitrović 2, Dakić, Ivanović 5, Petrović, Marinović 1
VOJVODINA: Arsenič L četiri odbrane, Orbović 3, Popov, Todorović 3, Perović četiri odbrane, Rastvorcev, Marjanović 5(3), Smiljanić, Jovanović 2, Arsenić 1, Nikolić 1, Stanković 5 (2), Jandrić, Rajičević 1, Vučković 1, Gugleta
Igrač utakmice: Darko Arsić (Metaloplastika)
SEMAFOR: 2:3 (7.) 4:6 (13.) 8:6 (17.) 9:8 (23.) 10:12 (26.) 12:12 (28.) 17:14 (35.) 17:18 (40.) 19:21 (46.) 22:22 (50.) 25:22 (57.) 25:24 (59.)
Veliki ulog u poslednjem meču sezone doveo je do toga da obe ekipe započnu nervozno sa puno grešaka i jakih duela na ivici isključenja. Koliko je prvo poluvreme proteklo u izjednačenoj igri najbolje govori podatak da je najubedljivije vođstvo ekipa iznosilo dva gola.

Novosađani su bili uspešniji u nadigravanju odbrane Metaloplastike na samom startu (6:4), a glavnog egzekutora su imali u reprezentativnom krilu Filipu Marjanoviću, koji nije imao milosti prema bivšim saigračima.
Nošeni podrškom sa tribina gotovo ispunjene hale „Zorka“, izabranici bivšeg srpskog selektora, Veselina Vukovića, uspeli su da naprave seriju 4:0 vođeni od strane raspucanog desnog beka Đorđa Golubovića, koji je sa tri gola u nizu doveo svoj tim do 8:6 u 17. minutu.
Trgnuo je minutom odmora trener Vojvodine Boško Rudić svoje momke, među kojima su Todorović i Arsenić doneli novo vođstvo – 12:10 četiri minuta pre odlaska u svlačionicu. Novosađani su na odmor otišli golom Strahinje Stankovića iz kontranapada u poslednjim sekundama – 14:13.

Furiozno su Šapčani otvorili nastavak meča serijom 4:0 preko izuzetno motivisanog, najstarijeg člana tima Mladena Ivanovića – 17:14. Vratili su se šampioni Srbije u velikom stillu do 46. minuta serijom 6:1 za 21:19. Od tog trenutka usledio je pad novosadskog sastava prouzrokovan i odličnim Darkom Arsićem na golu Metaloplastke, koji je vodio svoj tim do pehara.

Poslednji put rivali su bili u egalu u 50. minutu – 22:22, ali je posle tajm-auta , Vojvodina osam minuta ostala bez postignutog gola. Sa druge strane, Ilić i Golubović su rešetali mrežu Arsenića i doveli svoj tim nadomak pobede – 25:22 u 57. minutu.

Vratili su se Novosađani sa dva vezana gola na 25:24 minut pre kraja, ali je Stefan Ilić svojim četvrtim golom ozvaničio početak velikog slavlja.