U Minsku +3 - Metalurg na pragu TOP 8! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan U Minsku +3 – Metalurg na pragu TOP 8!

U Minsku +3 – Metalurg na pragu TOP 8!

10 komentari

Sjajni Metalurg nalazi se nadomak četvrtfinala EHF Lige šampiona! Makedonski šampion je skoncentrisanom igrom svih 60 minuta dominirao u prvom meču TOP 16 faze i zasluženo slavio u Minsku nad Dinamom 26:23 (14:12). Iako je i posle prvog meča jasno da bi sve osim plasmana ekipe Line Červara u TOP 8 bilo ravno čudu u revanšu u “Borisu Trajkovskom” za sedam dana, ostaje žal, jer je postojala šansa da se beloruski šampion baci na kolena već večeras. Makedonski šampion je briljirao od prve sekunde, vođen maestralnom rolom Naumčeta Mojsovskog (9), koji je pored golova, asistirao, organizovao i bio pravi vođa i pokretač svega u svom timu. Dva slaba napada za vođstvo od +6 u 47. minutu, te par spornih sudijskih odluka i serija isključenja, donela su neizvesnu završnicu, u kojoj su Makedonci ipak odneli lepih +3 za Skoplje…

DINAMO MINSK – METALURG 23:26 (12:14)
HALA – DVORAC SPORTA
GLEDALACA 3000
DINAMO: Pejanović šest odbrana, Mijatović tri odbrane, Ševaljević 2(2)/3, Atman 4/8, Onufrienko 6/11, Nikulenka 4/6, Rutenka 1/4, Bruka 1/1, Ostrouško 4/5, Doroščuk 1/2.
METALURG: Stanić 10 odbrana, Mitrevski šest odbrana i sedmerac, Vugrinec 2/8, Markovski 1/1, Mojsovski 9(3)/11, Rakčević 7/7, Mirkulovski 3/5, Doder 0/1, Gjorgjevski 4/4, Koražija 0/1, Kozlina 0/1

Isključenja: 10 minuta / 4 minuta
Sedmerci: 3(3) / 3(2)

KRETANJE REZULTATA: 1:3 (6.) 2:5 (9.) 3:6 (12.) 4:8 (14.) 6:8 (17.) 7:10 (21.) 9:10 (23.) 12:12 (27.) 12:15 (33.) 13:17 (35.) 16:20 (38.) 17:22 (43.) 18:23 (47.) 19:24 (51.) 22:24 (55.) 22:25 (59.)

IGRAČ UTAKMICE: Naumče Mojsovski (Metalurg) / Ostrouško (Dinamo)
“VEČE ZA ZABORAV”: Renato Vugrinec

Odlično je Lino Červar pripremio svoj tim za nezgodno gostovanje u beloruskoj prestonici. Ništa nije uspevalo da izbaci Mojsovskog, Mirkulovskog i ostale momke iz sistema, koji je značio “napad” do gola i tvrdu odbranu, preko koje se jedva šutiralo ka Staniću. Raspucani Naumče Mojsovski je utakmicu otvorio “het-trikom” u uvodnih šest minuta, posle koji je bilo jasno da je Metalurg u Belorusiju došao da pobedi – 3:1.

Prednost Metalurga se uvećavala, kao i broj strelaca (Rakčević, Vugrinec, Mirkulovski), koji su imali “sigurnu ruku” protiv Dimitrija Pejanovića, a ubrzo i Radeta Mijatovića. Do prvih +4 (8:4) u 13. minutu, vodio je gol nepogrešivog Mladena Rakčevića (6/6), kome je kao “poručeno” došlo divljanje protivničkog trenera, koji je svoje igrače u odbrani šetao od 3-2-1 preko 5-1 do 6-0 i 5+1.

„FLASTER“ NA MOJSOVSKOG VRATIO MINSK

Za sve te odbrane, imao je odgovor Lino Červar preko izvanrednog Mojsovskog. Kao jedini minus Makedonaca, pojavio se povratak u fazu odbrane, pa su Atman i desni bek Onufrienko (jedini na nivou potrebnom za pobedu), rešetali Stanića iz izglednih pozicija.

Uspeo je Sergej Bebeško da vrati svoj tim u život i to kada je “flasterisao” Mojsovskog. Od 10:7 u 21. minutu, došlo se do egala na tri minuta pre kraja poluvremena – 12:12. Stanić nije imao rešenja za Onufrienku, pa ga je na kraju poluvremena zamenio Mitrevski. Omaleni golman je utro put ka vođstvu na poluvremenu, odbranivši sedmerac Vasku Ševaljeviću, nakon koga je Renato Vugrinec, posle serije stativa, pogodio za 14:12 u poslednjim momentima prvog dela.

Nastavio je silovito Metalurg i u nastavku. Pored Mojsovskog, svoje veče su imali Rakčević i Georgijevski (4/4), a prednost je rasla do 22:17 u 43. minutu. Ipak, morao je najbolji igrač meča da dobije podršku od igrača u bekovskoj liniji, a nje nije bilo, zato se i stalo.

DVA NAPADA ZA +6…

Dva propuštena vezana napada za +6 u 48. minutu (23:18), označila su pad. Par loših napada, kažnjavao je “tenk” Ostrouško, golovima iz polukontri. Pojavio se i problem sa isključenjima. Od prvog Batinovića u 39. minutu, Skopljanci su u poslednjih 20 minuta, polovinu vremena proveli brojčano oslabljeni.

Digla se i publika, sa 19:24 u 51. minutu, došlo se do 22:24 na 54:20s. Usledio je tajm-aut Červara, gol Rakčevića za 22:25 i četiri minuta bez gola na obe strane.Tek u poslednjem minutu, Bruka postiže gol, ali velikih +3 donosi Mirkulovski u poslednjoj sekundi…