UMOR NA PODRAVKIN NAČIN: Nijemice stigle s 11 igračica pa pretrčale domaćina - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan UMOR NA PODRAVKIN NAČIN: Nijemice stigle s 11 igračica pa pretrčale domaćina

UMOR NA PODRAVKIN NAČIN: Nijemice stigle s 11 igračica pa pretrčale domaćina

Niti posljednje domaćinstvo u sklopu ovosezonskog izdanja Lige prvaka nije bilo bodonosno za igračice Gorana Mrđena. U goste im je pristigao njemački Turinger koji ih je na svojem terenu nadigrao s četiri pogodaka razlike (32:28) a na dobrom je putu ka sličnoj katastrofi Podravka bila i u prvom poluvremenu današnjeg meča. Turingerova im je tranzicija zadavala velike glavobolje, obrana gotovo da nije postojala. Na kraju prvog dijela čak i podnošljiviih 8:15 za njemački sastav, s obzirom na viđeno na terenu.

TATARI JE PRVO POLUVRIJEME OSTALA BEZ GOLA, U DRUGOM JE ZABILA 6

TURINGER JE ZAVRŠIO MEČ SA ČAK 76% SPJEŠNE REALIZACIJE ŠUTA

NADGORNAJA JE „UNIŠTILA“ PODRAVKU VANJSKIM ŠUTOM (8 pogodaka)

U drugo su poluvremenu Podrakvine igračice ušle puno kvalitetnije, konačno se igrala i obrana. Rezultat je bio instantan, igračice trenera Mrđena su počele ozbiljnije ugrožvati Turingerovu prednost, ali na kraju ipak nedovoljno da bi se stiglo do bodova. Ključna je bila gostujuća lijeva vanjska koja je tijekom perioda u kojem je njen tim imao problema s organizacijom napada uredno preuzimala odgovornost na sebe te „torpedirala“ Podravku s ukupno osam pogodaka. Na kraju zaslužna pobjeda Nijemica 28:32 koje su i formalno potvrdile prolaz u drugu fazu natjecanja.

PODRAVKA: Živković 9,Tatari 6, Džono 4, Elez 4, Nikšić 3, Čović 1, Nemaškalo 1

TURINGER: Nadgornaja 8, Engel 7, Huber 6, Snelder 6, Smeets 3, Jakubisova 1, Wohlbold 1