Uspavana Hrvatska otaljala Slovake - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Uspavana Hrvatska otaljala Slovake

Uspavana Hrvatska otaljala Slovake

2 komentari

Reprezentacija Hrvatske, pomučila se da bi došla do prvih bodova u kvalifikacijama za EHF EURO 2014 u Danskoj. Nisu blistali izabranici Slavka Goluže protiv Slovačke 25:21 (13:8), koja je u Osijek došla motivisanija da se bori za bodove, a krajnji utisak je da „Kauboji“ ne mogu rutinirano dobiti rivala ovog kvaliteta, bez igrača poput Lackovića i Balića. Upravo je bekovska linija Hrvatske bila očajna na ovom meču (Gojun 0/4, Kopljar 0/5, Vuković 0/3), a najveći teret, podneli su Čupić (8), Duvnjak, Buntić i Vori (po 4) uz dobrog Mirka Alilovića na golu (14 odbrana).

Možda bi hrvatski bekovi bili i bolji, da na golu Slovaka nije bilo igrača utakmice, Riharda Štohla (17 odbrana), koji je bio kao hobotnica u pojedinim trenucima, a nedostatak kvalitetnih spoljnih igrača sa druge strane, odneo je prevagu na stranu domaćina. Poslednji put, ekipa Petera Davida je zapretila u 54. minutu, smanjivši na -2 (20:18), ali je tajm-aut Goluže popravio stvari…

HRVATSKA – SLOVAČKA 25:21 (13:8)
OSIJEK
GLEDALACA – 4000
HRVATSKA: Alilović (14 odbrana), Čupić 8(4)/10, Štrlek 1/5, Gojun 0/4, Kopljar 0/5, Vuković 0/3, Duvnjak 4/7, Buntić 4/5, J. Valčić 1/1, Vori 4/4, Horvat 2(1)/2, Batinović 1/1
SLOVAČKA: Štohl 17 odbrana, Rabek 5/14, Šulc 0/2, Urban 1/2, Stranovski 3(1)/5, Kopčo 4/6, Hrušćak 3/11, Guzi 1/3, Mazak 1/1, Antl 1/2, Duriš 2/2.
KRETANJE REZULTATA: 2:4 (11.) 6:5 (17.) 8:6 (20.) 10:7 (24.) 15:9 (36.) 15:13 (45.) 18:13 (47.) 19:17 (52.) 20:18 (54.) 22:18 (55.)

Mlako su hrvatski rukometaši ušli u dvoboj sa Slovacima. Gojun se pokazao kao loša opcija na poziciji levog beka, ali ni njegova zamena, Drago Vuković nije pružio ništa više, još uvek van forme nakon povrede. Odbrana Slovaka je pravila kontre, gosti su bili u prednosti (2:4), a Hrvatsku je u vođstvo doveo Ivan Čupić (6:5) u 15. minutu svojim petim golom, u trenutku kada su hrvatski bekovi imali šut 1/8.

No, ni slovački nisu bili bolji. Rabek je meč otvorio sa 0/6, a „ubica iz Segedina“, Šulc, nije bio zainteresovan da ostavlja veći utisak u Osijeku. Šutnuo je tek dva puta. Sve se svelo na paljbu desnog beka Hrušćaka i kontre, koje su bile sve ređe do kraja poluvremena, kada su Hrvati dodali gas preko Duvnjaka i Buntića za +5 – 13:8.

• IGRAČ UTAKMICE – ŠTOHL (SLOVAČKA)
    NAJBOLJI UČINAK – ČUPIĆ 8/10, KOPČO 4/6
    NAJLOŠIJI UČINAK – KOPLJAR 0/5, HRUŠĆAK 3/11
    NAJVEĆA PREDNOST – HRVATSKA 15:9 (35.)
    HRVATSKA – PRVI GOL SA „CRTE“ U 47. MINUTU
  • CRVENI KARTON IVAN ČUPIĆ U 46. MINUTU

Činilo se da su se Slovaci predali, u 34. minutu je pisalo na semaforu – 15:9, ali ne. Usiedla je serija 4:0 Slovaka, a Hrvatska je 10 minuta bila bez gola. Tek tajm-aut pokreće stvari, Goluža budi igrače. Tek što ih je probudio, Čupić dobija crveni karton zbog guranja Antla, pa Hrvatska ponovo pada. Kopčo i Duriš dovode Slovačku na -2 (19:17, 20:18). Opet tajm-aut, pa četvrti gol Igora Vorija za 22:18 (55.), koji je prvi postigao tek u 47. minutu! To je bio i kraj realne nade Slovaka da mogu do senzacije…