Vanja Ilić srušio Radnički - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Vanja Ilić srušio Radnički

Vanja Ilić srušio Radnički

U prvoj utakmici petog kola plej – ofa za prvaka Srbije, Partizan je na Banjici savladao Radnički rezultatom 33:31 (16:16). U utakmici u kojoj su napadi funkcionisali mnogo bolje od odbrana, Beograđani su slavili na krilima Vanje Ilića, strelca 14 golova. To je prva pobeda crno – belih u doigravanju i treći bod, nakon prošlonedeljnog remija u Šapcu, čime su se izjednačili sa Kragujevčanima po broju  osvojenih poena.

Koliko je meč bio neizvestan, najbolje govori podataka da su momci Nenada Maksića tek u 46. minutu stekli tri gola prednosti, ali je Radnički uspeo da se vrati na minimalan zaostatak preko Pralice i Guglete. Partizan je uspeo, najviše zahvaljujući Vanji Iliću, da sačuva prednost do kraja meča. Kapiten domaćina je postigao odlučujući pogadak u poslednjem minutu, postavivši konačan rezultat. Mršulja je doprineo pobedi sa četiri pogodka, jednim više od Kukića, Sretenoviča i Radovanovića. U poražeenom taboru, istakli su se Gugleta sa sedam, Pralica sa šest i Prodanović sa pet golova.

Derbi ove runde takičenja igra se u četvrtak u Subotici, gde Spartak Vojput dočekuje Vojvodinu (19 h). Poslednji meč petog kola na programu je šestog maja, a sastaju se Jugović i Metaloplastika.