Vardar brojao do 38 u Kragujevcu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Vardar brojao do 38 u Kragujevcu

Vardar brojao do 38 u Kragujevcu

Rukometaši Vardara stigli su nadomak drugog mesta u SEHA GAZPROM South Stream Ligi 13. pobedom u Kragujevcu nad srpskim vicešampionom Radničkim 38:29. U duelu dve ekipa različitih kvaliteta i ambicija, nije bilo neizvesnosti, a makedonski vicešampion je lako i ubedljivo došao do novih bodova.

Od samog starta, tim Raula Gonzalesa, stvorio je ubedljivu prednost, koju je samo održavao do kraja meča. Domaći sastav u hali Jezero držao se do 18. minuta i rezultata 12:8, da bi serijom lakih golova, Skopljanci do odmora otišli na +7 – 20:13.

Ništa novo nije viđeno u drugom delu. Laki golovi, loše odbrane na obe strane, učinile su ovaj meč relaksiranim za gledanje. Maksimalna prednost Vardara iznosila je +12 – 33:21 u 48. minutu.

Najefikasniji kod pobednika bio je Dobrivoje Marković sa osam golova, dok je Veljko Davidović postigao sedam kod domaćina.

1.MKB-MVM Veszprem161600516 : 36448
2.Vardar161303469 : 41239
3.PPD Zagreb151005384 : 33930
4.Tatran Prešov151005453 : 41430
5.Meshkov Brest14905392 : 37127
6.Metalurg14518317 : 34215
7.Nexe164111396 : 46313
8.Vojvodina172411420 : 47610