Vardar u dramatičnoj završnici slavio u Prešovu - Milosavljev junak trijumfa - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Vardar u dramatičnoj završnici slavio u Prešovu – Milosavljev junak trijumfa

Vardar u dramatičnoj završnici slavio u Prešovu – Milosavljev junak trijumfa

Stefan Branežac

Serija pobeda Vardara nad Tatranom nastavljena je i posle današnjeg susreta. Aktuelni šampion SEHA lige slavio je u Prešovu nakon dramatične završnice, rezultatom 26:27 (10:13), pa je na taj način došao do desetog uzastopnog trijumfa nad rivalom.

Tatran Prešov – Vardar 26:27 (10:13)

Hala – Tatran Handball Arena

Sudije: Boričić – Marković (Srbija)

Tatran Prešov: Cvitković 3 odbrane, M. Sarpatak, Hrstka 2, Lapajne 3, Recicar, L. Sarpatak, Križ, Urban 9, Čip 6, Vučko 2, Stranovski 2, Butorac 1, Čuprina 2 odbrane, Sarapkin, Afanou 1, Babić

Vardar: Popovski 1, Krištopans 4, Moraeš 3, Karačić 5, Skube 1, Kalaraš, Čupić 3, Dibirov, Šiškarev 3, Borozan 6, Vojvodić, Kiseljev 1, Milosavljev 14 odbrana, Miševski, Kizić

Semafor: 4:2 (8.) 8:5 (14.) 10:7 (19.) 10:13 (30.) 11:16 (36.) 14:17 (39.) 21:23 (50.) 25:25 (57.) 26:27 (60.)

Domaći sastav je na startu susreta nametnuo ritam koji im odgovara, pa je tim iz Slovačke prvi put u osmom minutu došao do dva gola prednosti, 4:2. Timur Dibirov nije imao svoje veče, promašivši gol Cvitkovića iz nekoliko izglednih situacija. Igra bez golmana, sa igračem više u polju, donela je izabranicima Slavka Goluže +3 u 14. minutu susreta, 8:5. Treba istaći da je aktuelni šampion SEHA lige imao nekoliko prilika da priđe na gol zaostatka, ali su iste, usled tehničkih grešaka Skubea i Borozana, otišle u nepovrat.

Nekoliko minuta bilo je potrebno igračima Vardara da se naviknu na postavku Tatrana u fazi napada, Milosavljev je zaustavio pokušaje Stranovskog i Čipa, pa je od 19. minuta usledila velika serija sastava iz Makedonije, koji je potpuno preokrenuo rezultat. Raznovrsna igra u fazi napada i dobar defanzivni blok, rezultirali su serijom ekipe Roberta Garsije Paronda 6:0, koja je na poluvreme otišla sa +3, 10:13. Tatran nije uspeo da pronađe put do mreže Milosavljeva u poslednjih 11 minuta prvog dela igre.

Kontrolisao je Vardar situaciju na terenu u većem delu drugog poluvremena. Prvi pokušaj domaćina da uhvati rezultatski priključak sprečio je srpski internacionalac na golu aktuelnog šampiona regionalnog takmčenja, sa dve odbrane u duelima sa Jakubom Hrstkom. Činilo se da će sastav iz Makedonije privesti susret bez većih problema kraju, ali domaćin nije rekao poslednju reč. Usled nekoliko isključenja u redovima Vardara, izabranici Slavka Goluže topili su prednost rivala.

Prvu priliku da priđu na -2 propustili su igrači Tatrana, Milosavljev je zaustavio dva pokušaja Afanoua sa devet metara. Lukašu Urbanu polazilo je sve za rukom u drugom poluvremenu, nije Vardar imao rešenja za ovog srednjek beka, pa je sastav iz Slovačke na sedam minuta pre kraja susreta prišao na -1, 23:24.  Ušlo se u dramatičnu završnicu, a rezultatski egal svom timu doneo je Tomaš Čip, nakon promašaja Borozana na drugoj strani. Staš Skube svojim prvim golom na susretu donosi prednost Vardaru u poslednjoj minuti, a 40 sekundi za napad, da izbegne poraz i prekine crnu seriju protiv rivala, imao je Tatran. Dejan Milosavljev (14 odbrana) zaustavio je udarac Lukaša Urbana u poslednjim trenucima susreta i doneo treću pobedu svom timu od starta takmičenja, 26:27.

Upravo je bek Tatrana, Urban, bio najefikasniji pojedinac na susretu sa devet golova, Tomaš Čip dodao je šest. U redovima Vardara, Borozan je bio precizan šest puta, a gol manje postigao je Karačić.

Ovaj susret bio je poslednja provera za obe ekipe pred početak takmičenja u EHF Ligi šampiona. Vardar će na noge aktuelnom šampionu, Monpeljeu, dok će Tatran gostovati u Istanbulu ekipi Bešiktaša.