Vardar ubedljivo do trofeja u Superkupu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Vardar ubedljivo do trofeja u Superkupu

Vardar ubedljivo do trofeja u Superkupu

Stefan Branežac

Šampion Makedonije, ekipa Vardara osvojila je prvi trofej u novoj sezoni ubedljivim trijumfom nad Metalurgom rezultatom 33:24 (16:10). Pobednik susreta se nije doveo u pitanje, pa je Roberto Garsija Perondo trijumfalno započeo svoju eru kao glavni trener na klupi Vardara.

VARDAR – METALURG 33:24 (16:10)

Teren ,,Ženska plaža“

VARDAR: Stoilov 3, Nedanovski 3, Popovski 1, Krištopans 1, Skube 4, Čupić 2, Dibirov 7, Šiškarev 2, Borozan 3, Vojvodić 1, Kiseljev 3, Milosavljev 15 odbrana, Miševski 1, Petkovski 1 odbrana

METALURG: Jaganjac 4, Dodić, Dimitroski 4, Tokić 1, Šilegov, Tomovski 7 odbrana, Danilovski 1 odbrana, Tankoski 4, Kuzmanovski 4, Madžovski 1, Petkovski, Velkovski 2, Lazarevski 2, Jagurinovski 1, Arsenovski 1

SEMAFOR: 3:1 (8.) 3:3 (10.) 11:6 (20.) 16:10 (30.) 16:12 (32.) 31:21 (56.) 33:24 (60.)

Sudar Vardara i Metalurga za prvi trofej u sezoni počeo je problemima u napadu za obe ekipe, pa je prvi gol na susretu u režiji Skubea viđen u petom minutu. Dvoboj dva mlada golmana, Dejana Milosavljeva na jednoj i Martina Tomovskog na drugoj strani, obeležio je prvih 15. minuta utakmice. Gol Krištopansa na polovini prvog dela igre, bio je nagoveštaj onog što će uslediti par minuta kasnije. Zaigrao je Vardar bolje, raposložen je bio Milosavljev na golu, pa je prednost aktuelnog prvaka Makedonije počela da raste.

Timur Dibirov sjajno je trčao kontre posle kojih je bio neumoljiv u realizaciji, a pogotkom Ivana Čupića u 24. minutu Vardar dolazi do +6, na semaforu je stajalo 14:8 u korist tima Garsije Peronda. Najvećih +7 za osvajača EHF Lige Šampiona u sezoni 2016/2017 režirao je Dmitri Kiseljev, u poslednjoj sekundi prvog dela igre pogodio je pivot Metalurga Lazarevski za rezultat 16:10 sa kojim se otišlo na poluvreme.

Serijom Metalurga 2:0 počelo je drugo poluvreme, Tankoski i Dimitroski smanjili su prednost rivala na četiri gola razlike. Odgovorio je makedonski šampion preko Timura Dibirovao, Skube je sjajno dirigovao igrom svog tima, pa je prednost Vardara nakon pogotka slovenačkog srednjeg beka u 38. minutu iznosila +9, 21:12. Sredinom drugog poluvremena Metalurg serijom 3:0 dolazi do zaostatka od šest golova, koliko je iznosio i na poluvremenu. Na scenu je u tom trenutku stupio čuvar mreže Vardara Dejan Milosavljev. Zabeležio je mladi srpski golman nekoliko odbrana, uključujući i sedmerac, na taj način pogurao je svoj tim, čija je prednost u 56. minutu iznosila +10, 31:21. Bez većih problema, Vardar je sačuvao prednost do kraja susreta i došao do prvog trofeja u sezoni, zabeleživši pobedu rezultatom 33:24. Treba napomenuti da je ekipa Metalurga na ovoj utakmici bila bez prvog trenera Danila Brestovca, koji je sa kadetskom reprezentacijom Makedonije na Evropskom prvenstvu II divizije.

Timur Dibirov predvodio je svoj tim do ubedljive pobede sa sedam golova, dok se četiri puta u listu strelaca upisao Staš Skube. U ekipi Metalurga po četiri gola postigli su Jaganjac, Tankoski, Kuzmaovski i Dimitroski.

.-Peti minut – prvi gol na susretu

-Dejan Milosavljev – 15 odbrana

-56. minut, najvećih +10 za Vardar