Vardaru makedonski derbi na startu SEHA lige, Metalurg pao u poslednjih 15 minuta susreta - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Vardaru makedonski derbi na startu SEHA lige, Metalurg pao u poslednjih 15 minuta susreta

Stefan Branežac

Drugi susret Vardara i Metalurga u kratkom vremenskom periodu, pripao je makedonskom šampionu, koji je slavio rezultatom 34:28 (17:15). Pružili su izabranici Danila Brestovca jači otpor iskusnijem rivalu za razliku od utakmice u Superkupu, ali nedovoljno da se zabeleži povoljan rezultat.

VARDAR – METALURG 34:28 (17:15)

SC ,,Jane Sandanski“

Sudije: Mitrevski – Todorovski (Makedonija)

VARDAR: Nedanovski 1, Popovski 1, Krištopans 4, Moraeš 8, Skube 2, Kalaraš, Čupić 4, Dibirov 5, Gorbok 2, Šiškarev 4, Vojvodić 1, Kiseljev 1, Milosavljev 12 odbrana, Miševski 1, Kizić, Petkovski

METALURG: Jaugrinovski 4, Jaganjac 6, Lazarevski, Dimitrioski 2, Tokić 3, Silegov 2, Tomovski 9 odbrana, Tankoski 3, Serafimov, Kuzmanovski 4, Danilovski, Velkovski 1, Dodić, Mađovski 2, Matijašević, Arsenovski 1

Semafor: 3:3 (5.) 9:7 (14.) 9:9 (16.) 14:10 (20.) 17:15 (30.) 20:20 (38.) 26:22 (45.) 33:25 (56.) 34:28 (60.)

Početak SEHA lige doneo je promene u oba tima, za razliku od duela u Superkupu, Vardar je bio oslabljen neigranjem Stoilova i Borozana zbog povreda, došao je pivot Kalaraš, dok se u sastav Metalurga nakon obaveza sa reprezentacijom vratio glavni trener, Danilo Brestovac. Rezultatska klackalica bila je na snazi u prvih 13 minuta susreta, imale su obe ekipe priliku da odu na +2, ali su mladi golmani, Milosavljev i Tomovski, bili na visini zadatka u tim trenucima. Uspeo je Vardar prvi rezultatski da se odlepi preko Dibirova, čijim pogotkom makedonski šampion dolazi na +2, 9:7. Usledio je napad Metalurga u kojem je desni bek Martin Velkovski doživeo povredu nakon proklizavanja, pa je bio primoran da napusti teren uz pomoć saigrača. Odgovorio je mladi sastav sa ,,Autokomande“ preko Halila Jaganjca, koji sa dva gola donosi svom timu rezultatski egal.

Pojačao je ritam tim koji predvodi Roberto Garsija Parondo sredinom prvog poluvremena, pa serijom 4:0, golovima Dibirova i Čupića dolazi do najvećih +4 u 20. minutu susreta, 14:10. Reagovao je strateg Metalurga Danilo Brestovac zatraživši tajm-aut. Seriju protivnika prekinuo je Filip Kuzmanovski, raspucao se Jaugrinovski pa makedonski vicešampion prilazi rivalu na dva gola zaostatka. Do kraja prvog dela igre nije bilo većih uzbuđenja, Vardar je održavao vođstvo, na odmor se otišlo sa prednošću aktulenog šampiona SEHA lige, 17:15.

Start drugog poluvremena pripao je ekipi Metalurga, Mađovski je doveo svoj tim na gol zaostatka, da bi Tankoski i Tokić u situacijama 1 na 1 sa golmanom Vardara imali šansu da donesu egal svom timu, ali je Milosavljev izašao kao pobednik iz tih duela. Što nisu uspeli u prvih pet minuta nastavka, jesu u 38. minutu izabranici Danila Brestovca. Najbolji strelac u regionalnoj ligi prošle sezone, Halil Jaganjac, svojim šestim golom na susretu poravnava rezultat na semaforu, 20:20.

Rasplamsale su se strasti na terenu, pa je posle duela Mađovskog i Krištopansa, Timur Dibirov zaradio direktan crveni karton, nakon što je odgurnuo levokrilnog igrača Metalurga. Usledila su isključenja na obe strane, a u takvoj situaciji bolje se snašao iskusniji tim Vardara. Šiškarev pogocima sa linije sedam metara i na prazan gol donosi svom timu ponovo +4. Stekao se utisak da je sastav Metalurga ostao bez snage u tim trenucima, pa je prednost makedonskog šampiona rapidno rasla. Do tada, najvećih +7 postavio je Gorbok u 52. minutu susreta, 31:24.

Poslednji minuti utakmice nisu doneli previše uzbuđenja, vredi napomenuti da je Vardar došao do osam golova prednosti preko Dmitrija Kiseljeva. Na kraju, pobeda makedonskog šampiona 34:28. Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Moraeš Fereira sa osam golova, dok je pet dodao Timur Dibirov. U sastavu Metalurga Halil Jaganjac bio je precizan šest puta, dok su Jaugrinovski i Kuzmanovski po četiri puta zatresli mrežu protivnika.

Sledeći duel u okviru SEHA lige, Vardar će odigrati protiv niškog Železničara u Skoplju, dok će Metalurg na gostovanje u Belorusiju, Meškov Brestu.