Veliki skalp Japanaca: Hrvatska završila SP na desetom mestu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Veliki skalp Japanaca: Hrvatska završila SP na desetom mestu

Veliki skalp Japanaca: Hrvatska završila SP na desetom mestu

Stefan Branežac

Posle Makedonije, još jedna balkanska reprezentacija morala je da položi oružje pred Japancima. Hrvatska je nakon penal serije poražena od selekcije zemlje „izlazećeg sunca“, rezultatom 35:36 (15:18, 5:6). Izabranici Siniše Markote na taj način, završili su nadmetanje na kadetskom SP u Makedoniji na desetom mestu.

Bolje su počeli Hrvati susret, ali nakon prvog poluvremena ipak su morali da vijaju prednost rivala. Japanci su posle 30 minuta igre imali +3 na svom kontu, najviše zahvaljujući raspucanom Kosukeu Jasuhiri (šest golova pp). Nastavak meča doneo je stabilnu igru nominalnog gosta, međutim, u poslednjim minutima utakmice uspela je Hrvatska da dođe do rezultatskog egala i izbori priliku da sa sedmeraca dođe do trijumfa.

Sreća nije bila na strani balkanske selekcija, pa je jedan od pretendenata na medalju morao da se zadovolji desetim mestom na prvenstvu Sveta u Skoplju.

Fran Mileta i Karpo Sirotić postigli su po šest golova za Hrvatsku, jedan manje delo je Marina Sinčića.