VELUX EHF LŠ: Partizan do duge čekane pobede! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan VELUX EHF LŠ: Partizan do duge čekane pobede!

VELUX EHF LŠ: Partizan do duge čekane pobede!

Kako su i obećavali, rukometaši Partizana, uspeli su da zabeleže prvu pobedu u novijoj istoriji igranja u EHF Ligi šampiona protiv španskog Ademar Leona 33:31 (17:15). U dobroj atmosferi hale „Čair“, ovoga puta bez problema na tribinama, tim Aleksandra Brkovića, vodio je tokom čitavog meča i zasluženo došao do trijumfa nad Špancima, koji su prošlog vikenda savladali Monpelje u Francuskoj!

RK PARTIZAN – REALE ADEMAR LEON 33:31 (17:15)

Niš – Hala Čair. Gledalaca: 3000

Isključenja: Partizan 8, Ademar Leon 4 minuta

Sedmerci: Partizan 2/2, Ademar Leon 5/3

RK PARTIZAN: Vasić 8 odbrana, Radovanović 9 odbrana, Ilić V.,Milošević 1, Mešter 2, Radanović, Pavlović, Maksić 3, Žujović 2, Kajganić, Radivojević 2/2, Ilić N 8., Kostadinović 4, Ivošević 2, Mitrović 7, Marsenić 2.

REALE ADEMAR LEON: Malumbres 8 odbrana, Asanin 3, Cabanas 1, Goni 3, Carou 4, Campos 11, Pineiro, Ruesga 5/1, Castro, Carrillo 1, Borges 4, Golubović, Vrazalić 2, Vranješ.

KRETANJE REZLTATA: 5:2 (8.) 8:5 (15.) 9:8 (19.) 14:12 (27.) 17:17 (37.) 23:21 (40.) 25:22 (43.), 26:25 (46.) 30:27 (52.) 31:28 (53.) 31:30 (57.)
IGRAČ UTAKMICE: Nemanja Ilić (Partizan)

Nošen podrškom sa tribina, Partizan je krenuo silovito i već u osmom minutu imao 5:2. Miloš Kostadinović, Uroš Mitrović i Nemanja Ilić, bili su posebno inspirasani za golgeterski deo protiv Malumbresa i u jednom periodu mladog Mateja Ašanina, koji je dobro odradio svoj posao. Španci su se pokazali kao tvrd rival, opasni sa svih pozicija preko Karua, Ruesge, Vražalića i Gonjija. Kako bi se Partizan odvojio na tri gola, tako se ekipa Manola Kadenasa vraćala u meč. To je posebno bilo izraženo pri kraju prvog poluvremena, kada se raspucao Raul Kampos, koji je poverenje trenera nagradio sa tri vezana gola po ulasku u igru. Za +2 na poluvremenu, Brković je imao „džokera“ u Savi Mešteru, koji je po eksplozivnosti slično Urošu Mitroviću, dva puta zakucao loptu iza Malumbresa za 17:15.

PARTIZAN“PREBACIO“ 31 i POBEDIO (Crno-beli su u mečevima sa Medvedima i Flensburgom postigli po 31 gol. Ispostavilo se da je upravo to bila granica za pobedu nad Špancima)
VASIĆ ZA 18 MINUTA – OSAM ODBRANA

Krenuli su žestoko Španci u drugo poluvreme, postigli dva gola i došli do egala – 17:17. Odmah je Brazilac Boržes dobio svoj pandan u liku sjajnog Nemanje Ilića, koji je rešetao Malumbresa sa zarnih pozicija. Poslednje izjednačenje, viđeno je u 37. minutu na 20:20. Do kraja meča, Kadenas nije uspeo da razigra nikog od bekova sem sjajnog Raula Kamposa, koji je rešetao Radovanovića i Vasića, ali nije mogao sam.

Upravo Dejan Vasić pri rezultatu 24:22 ulazi u igri i brani sedmerac, ostaje na terenu i izrasta u jednog od junaka velike pobede. Imao je Partizan i 25:22, napad za +4, ali se Španci nisu predavali. Pomenuti Kampos i po koja odbrana Malumbresa, držala ih je u igri. Marsenić i Ivošević su doveli crno-bele na 30:27 u 52. minutu, činilo se da je otpor Španaca slomljen, ali ne. Kadenasov tajm-aut na početku 55. minuta, urodio je plodom. Ademar smanjuje na 31:30 u 57. minutu. Tada stvar u ruke preuzima najiskusniji, Nenad Maksić i postiže veliki gol za 32:30. Španci su u problemu pred Vasićem. U zadnji minut ulazi se sa +2, a onda pada i presing Španaca, još jedan gol donosi Partizanu prvu pobedu i veliko slavlje…