Vesprem se zahuktao - Nexe "dupliran" - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Vesprem se zahuktao – Nexe „dupliran“

Vesprem se zahuktao – Nexe „dupliran“

Mađarski šampion Vesprem, još jednom je pokazao zašto ima status jedne od najboljih evropskih ekipa, upisavši i petu pobedu u SEHA GAZPROM South Stream ligi. Nova žrtva sjajnog sastava Antonia Karlosa Ortege, bio je našički Nexe 36:18 (17:9), a sve su to propratile lepo ispunjene tribine “Vesprem Arene”.

Od samog starta, kombinovani domaći sastav, u kome nisu puno igrali glavni igrači Ilić i Nađ, pokazao je kvalitet više u odnosu na rivala. Hrabro se držao hrvatski vicešampion do 25. minuta, kada je Gadža smanjio na 12:9, ali to je bio i početak kraja otpora gostiju.

Drugo poluvreme je započelo serijom domaćina 7:0, posle koje je svaka priča oko pobednika bila završena (24:9, 41.).

Najefikasniji u redovima pobednika, bili su Cajc sa sedam i Nilson sa pet pogodaka, Mikler je zabeležio 12 odbrana, a povratnik na teren posle tri meseca pauze, Mirko Alilović, upisao je četiri odbrane. Kod gostiju, Gadža je postigao pet.