Vespremova osveta za Keln - Petar Nenadić nerešiva enigma za Vardar! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Vespremova osveta za Keln – Petar Nenadić nerešiva enigma za Vardar!

Vespremova osveta za Keln – Petar Nenadić nerešiva enigma za Vardar!

Uroš Samardžić

„Osveta se servira hladna“ – potvrda ove izreke stiže iz glavnog grada Makedonije, gde je Vesprem naplatio dug Vardaru za poraz u finalu Lige šampiona u junu, i to sa kamatom! A kako i ne bi, kada su izabranici Davida Davisa imali izuzetno raspoloženog Petra Nenadića koji je meč završio sa 11 golova. Vardar – Vesprem 29:38 (15:22).

U 10. minutu susreta Vardaru je pretila kanonada slična onoj protiv Kila, pošto je na semaforu dvorane Jane Sndanski stajalo 9:2 u korist gosta iz Mađarske. Aktuelni šampion Evrope nije uspevao da nađe način da dođe do izgrađene pozicije za šut, a kada bi to i polazilo za rukom Skubeu i družini, kao prepreka bi se isprečio Vladimir Cupara (sedam odbrana). Glavna figura, ne samo prvog poluvremena, bio je Petar Nenadić koji je doslovce „maltretirao“ kako odbranu, tako i golmane Vardara, a zaustavio se na 11. postignutom golu. Crveno – crni su na odmr ipak otišli sa 15 golova, ali su sa druge strane loptu iz mreže vadili čak 22 puta.

Prvo poluvreme obeležio je doduše i kontroverzan crveni karton koji je u 17. minutu dobio Štrlek – „skratio“ je ugao Šiškarjevu, koji je stao na nogu hrvatskog igrača, što je bilo dovoljno sudijskom paru iz Danske Mortensenu i Kirkholmu da  levom krilu Vesprema put u svlačionicu pokažu već nakon 17 minuta.

Ujednačenije drugo poluvreme nije donelo ništa novo. Vardar jeste uspevao da zadrži Vesprem i drugi deo meča odigra u egalu, ali je na kraju razlika iznosila „+9“. Što se strelaca tiče, pored neverovatnog Nenadića, istakao se Pavel Atman koji je bio svetla tačka Vardara sa sedam postignutih golova.

Vardar: Atman 7, Čupić 4, Kalaraš 4, Pelko 3, Dibirov 3, Skube 3, Šiškarjev 3, Sotilov 1, Dimitrioski 1

Vesprem: Nenadić 11, Mačkovšek 5, Moraes 4, Lauge 4, Gajić 4, Štrlek 2, Blagontišek 2, Tenesen 2, Yahia 2, Borozan 1, Manaskov 1

Vesprem je ovom pobedom nastavio da drži kola sa Kilom, koji je u subotu bio bolji od Monpeljea na svom terenu. Vardar je upisao treći uzastopni poraz, te sada zauzima šest mesto u grupi B, iza Porta.