Vespremu i Djeru trofeji Superkupa Madjarske - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Vespremu i Djeru trofeji Superkupa Madjarske

Vespremu i Djeru trofeji Superkupa Madjarske

Zorica Radojkovic

U sjajnoj atmosferi Vesprem Arene pred pet hiljada navijača odigrani su mečevi Superkupa Madjarske u obe konkurencije. Prvo su na teren izašle dame i iako Djer nije bio ni blizu najboljeg izdanja, najveći rival to nije iskoristio.  Ferencvaroš je konfuznom igrom u oba pravca tokom prvog poluvremena ušao u veliki minus od šest golova koji se i pored znatno bolje igre nije uspeo anulirati u nastavku. Na kraju, tesna, ali zaslužena pobeda Djera 29-28, koji su do novog trofeja vodile Gorbic(10), Loke(6) i Amorim (5 golova). Na drugoj strani jedine svetle tačke u pojedinim periodima bile su Tomašević na golu(10 odbrana) i Sučanski u napadu sa 8 golova.

Ako je u ženskoj konkurenciji i bilo neke neizvesnosti pred sam kraj meča, u muškom finalu izmedju Vesprema i Segeda, dilema nije bilo.  Vesprem je izresetao gol velikog rivala iz svih pozicija za pobedu 33-24 i prvi trofej u novoj sezoni.

VESZPRÉM – PICK SZEGED 33–24 (17–12)
Veszprém: Mikler – Marguc 8 (3), Nagy L. 4, Rodríguez 4, Sulic 3, Ilics 4, Iváncsik G. Borbély, Schuch, Terzic 1, Ruesga 2, Zeitz 4, Nilsson 2, Ugalde 1, Gulyás P.
Szeged: Sierra – Parrondo, Zubai, Ilyés 2, Blazevic, Källman 2, Mindegía,Wyszomirski, Balogh 4 (2), Prodanovics 1 (1), Bombac 1, Vranjes 5, Ancsin 7, Robledo 2, Vadkerti.