Balkan Handball

VIDEO: Pelister predstavio Stanojevića

Bitoljski Pelister predstavio je najzvučnije pojačanje za drugi deo sezone,nekadašnjeg srpskog reprezentativca, desnog beka Aleksandra Stanojevića.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Александар Станојевиќ денес го официјализираше потписот за Пелистер . По краток разглед на богата историја на клубот рече дека е имперсиониран од тоа кој се играл за „зелено-белите“ како и бројните трофеи кои ги освоил Пелистер – изјави Александар Станојевиќ. За останато нема многу да ветува и разговара што се’ да очекуваме од искусниот бек се што има и знае ќе покаже на теренот. Станојевиќ веќе неколку дена е во Битола и не доаѓа прв пат во градот на конзулите ова му е трет пат но прв за подолг период и како играч на Пелистер. Најпрвиот бил пред 10 години кога како соиграч во скопски Металург гостувале во Битола заедно со Реваз Чантурија а денес повторно соиграчи но овој пат за битолски Пелистер. Првата контрола Пелистер ја има утре од 18:30 часот а за противник е екипата на РК Струга.

A post shared by Pelister Handball Club Bitola (@rkpelister) on

 

Ostavi komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *