Vojvodina na korak do nove titule prvaka Srbije - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Vojvodina na korak do nove titule prvaka Srbije

Vojvodina na korak do nove titule prvaka Srbije

Trostruki uzastopni šampion Srbije, ekipa Vojvodine, na korak je od četvrtog uzastopnog naslova, nakon pobede protiv Spartak Vojputa u Novom Sadu 27:25 (14:10).

Timu Boška Rudića je za ostvarenje cilja neophodno da u poslednjem kolu  plej-ofa savlada Crvenu zvezdu u gostima. Novosađani imaju 15 bodova, koliko i drugoplasirana Metaloplastika, ali i bolji međusobni skor, pošto su ubedljivo slavili na svom terenu.

Šapčani u poslednjoj rundi gostuju Partizanu.

Predvođena Orbovićem (7) i Stankovićem (6), domaća ekipa je stekla 18:10 u 36. minutu, ali je malo falilo da od gotovog naprave veresiju. „Putari“ su u 55. minutu došli na gol zaostatka (26:25), ali nisu uspeli do egala. Period bez pogodaka trajao je do poslednjeg minuta, kada je Stanković zapečatio pobedu Vojvodine.

U timu Branislava Zeljkovića istakli su se Perović sa sedam i rakocija sa oet golova.