Vojvodina stopostotna, prvi porazi Vojputa i Jugovića - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Vojvodina stopostotna, prvi porazi Vojputa i Jugovića

Vojvodina stopostotna, prvi porazi Vojputa i Jugovića

3 komentari

U subotu su odigrani svi mečevi plej – ofa za šampiona Srbije. Branilac titule je u derbiju ubedljivo savladao Jugović, Radnički je ubeležio prvi trijumf nanevši prvi poraz Spartak Vojputu, dok su Metaloplastika i Partizan podelili bodove u Šapcu.

REZULTATI 4. KOLA

Vojvodina – Jugović 33:24 (16:9)

Radnički – Spartak Vojput 25:24 ( 14:13)

Metaloplastika – Partizan 22.22 (11:9)

Meč neporaženih timova u Novom Sadu pripao je domaćinu. Vojvodina je na krilima iskusnog Bobana Živkovića, strelca sedam golova, na samom početku utakmice postavila stvari na svoje mesto. Izabranici Đorđa Ćirkovića su otvorili sa 6:1, a već u 23. minutu stekli su nedostižnih 16:6. Kaćani su početkom nastavka smanjili na 16:10, ali je aktuelni šampion ponovo dodao gas i stigao do maksimalnih 27:14, 10 minuta pre kraja. Pored Živkovića, efikasan je u pobedničkim redovima bio i pivotmen Zoran Nikoić (pet golova). Na drugoj strani, Jugović je imao samo šest strelaca. Najubedljiviji su bili Seleši, Perović i Beloš sa po pet pogodaka.

U Kragujevcu, domaćin je ostvario prvi trijumf u doigravanju i naneo prvi poraz Spartak Vojputu. Pobedu viceprvaku doneo je Dejan Pralica pogotkom u poslednjem minutu. Subotičani su imali prednost od 24:22 u finišu, ali je domaćin meč završio serijom 3:0.

Radnički je istvario i drugi pozitivan rezultat za redom po povratku trenera Nedljka Vučkovića, nakon remiju u Kaću. Kragujevčani su tako ostali u igri za drugo mesto koje vodi u SEHA Gasprom ligu sledeće sezone. Upravo je Pralica bio najefikasniji na meču sa šest golova, jednim više od Guglete i dva od Bosića. U timu Branislava Zeljkovića, najbolji je bio Đorđe Đekić sa pet golova, koliko je postigao i Veselin Jelić.

Partizan je osvojio prvi bod u plej – ofu. Pomalo neočekivano, momci Nenad Maksića su izborli remi u Šapcu protiv Metaloplastike, i to serijom od 3:0 u poslednja dva minuta. Vodili su crno – beli na startu, imali i 7:4 na svom kontu, ali je od sredine prvog dela domaćin zaigrao bolje i preokrenuo. Održavali su izabranici Slavka Novakovića solidnu prednost do same završnice, ali su Sretenović, Mršulja i kapiten Vanja Ilić kreirali pomenuti niz golova kojim su Beograđani ostali neporaženi. Stevanović je postigao šest pogodaka za domaćina, dok je na drugoj strani raspoložen bio Sretenović sa osam.