Voša i dalje bez pobede - Nexe do boda u derbiju začelja - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Voša i dalje bez pobede – Nexe do boda u derbiju začelja

Voša i dalje bez pobede – Nexe do boda u derbiju začelja

U derbiju začelja SEHA GAZPROM South Stream Lige u Novom Sadu, Vojvodina i Nexe-a su odigrali 26:26 (13:14). Rukometaši Nexe-a prekinuli su neugodnu tradiciju iz prošle sezone, kada su lako gubili bodove u međusobnim duelima. Srpski šampion je završio polusezonu u regionalnom takmičenju bez pobede, sa tri remija i šest poraza, dok su Našičani sa četiri boda, na pretposlednjem mestu.

Duel dva rivala sličnih kvaliteta, protekao je u rezultatskoj dominaciji gostiju, koji su gotovo svih 60 minuta bili u prednosti.  Tomisla Nuić je odveo Našičane prvi put na +2 (5:3) u devetom minutu. Do +3, gosti su stigli golom Marina Sakića (7:10) posle 20 minuta igre. Raspucani levi bek hrvatskog vicešampiona, Mirko Herceg, imao je takmaca u igraču utakmice, levom krilu Vojvodine Filipu Marjanoviću (10 golova), koji je do poluvremena sa tri gola vratio svoj tim u život – 13:14.

Nastavio je tim Zdenka Kordija da dominira u nastavku, preko borbenog Mrđenovića, Našičani su ponovo stigli do +3 (15:18). Tada na scenu stupa prvi bek Novosađana (Uroš Elezović još uvek nije fit), Serđo Datukašvili, koji daje novi impuls svom timu. U 46. minutu bilo je 19:22 za Našičane, a već četiri minuta kasnije, serijom Gruzijca i Filipa Marjanovića, Novosađani dolaze po prvi put u vođstvo (23:22) posle uvodnih 2:1.

Do kraja meča, igralo se praktično gol za gol. Vuk Lazović je u 53. minutu doveo Vojvodinu do 25:23 i probudio nadu da bi domaći tim mogao do prve pobede ove sezone. To je osujetio levi bek gostiju, Marin Vegar, koji je het-trikom preokrenuo rezultat na dva minuta pre kraja (25:26). Poslednji gol na meču, bio je delo Filipa Marjanovića iz sedmerca. Imali su Novosađani i poslednju šansu za trijumf, ali do konkretne šanse za pogodak nije došlo…

1.MKB-MVM Veszprem7700224 : 16121
2.Vardar8701242 : 20421
3.PPD Zagreb7403192 : 17312
4.Meshkov Brest5401151 : 13212
5.Tatran Prešov7403213 : 19512