Voša stigla do šestog trofeja u Super Kupu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Voša stigla do šestog trofeja u Super Kupu

Voša stigla do šestog trofeja u Super Kupu

Rukometaši Vojvodine osvoili su Super Kup Srbije šesti put u klupskoj istoriji. Aktuelni šampioni savladali su Dinamo 25:23 (13:16) u Mionici.

VOJVODINA- DINAMO 25:23 (13:16)
Mionica
VOJVODINA: Ovčina, Milić, Mirković, Pribak 4, Ilić 6(2), Medurić 1. Perović, Ratković 2, Prodanović 1, Tomić, Stanković 2, Nikolić 4, Verkić 12 odb, Milašević 1, Vučković, Sretenović 4
DINAMO: Milošević 6(3), Pavlović, Bunjevčević, Šotić 1, Dimitrijević 5, Savić 1, Jezdimirović, Zlatanović 9 odb, Distol 1, Milenković 2, Barudžić 2, Golubović, Kostadinović 3 (1), Vučković 2, Radovanović, Mitrović
SEMAFOR: 0:2 (5.) 4:3 (10.) 6:4 (15.) 6:7 (18.) 9:11 (23.) 13:16 (29.) 16:17 (35.) 17:20 (39.) 20:20 (45.) 22:21 (49.) 24:22 (56.)

Raspucani Ivan Dimitrijević u napadu predvođenim iskusnim bivšim srpskim reprezentativcem, Urošem Mitrovićem, kao i raspoloženi Dejan Zlatanović između stativa, bili su dovoljni za prednost Pančevaca u prvom poluvremenu.

Izvukao je trener Vojvodine, Boris Rojević, svog „džokera“, Stefana Ilića, koji je sa par golova na startu drugog poluvremena uz sjajnog Svetislava Verkića na golu (odbranio tri sedmerca) do 45. minuta vratio svoj tim u rezultatski egal – 20:20, kada je klupa Dinama zatražila tajm-aut.

Do prvog vođstva posle 6:5, Novosađani su stigli golom Nemanje Ratkovića posle kontre – 22:21 u 49. minutu. Posle velike borbe u neizvesnoj završnici, Strahinja Stanković pogađa za 25:23 na minut i po pre kraja.

Posle tajm-auta svog tima Veljko Milošević ne uspeva da savlada Svetislava Verkića, što je stavilo i tačku na pitanje o osvajaču Super Kupa Srbije.

Trener Dinama Akim Komnenić:

• Sve čestitke mojim momcima, dali smo sve od sebe u ovom trenutku. Pokazali smo da možemo da se nosimo, SIguran sam da će biti zanimljivo prvenstvo i da nije siguran u osvajanju naredna dva trofeja. Čestitam mom prijatelju Borisu i vidimo se u prvenstvu.

Trener Vojvodine Boris Rojević:

• Dinamo ima odličnu ekipu, ima asove Vučkovića, Mitrovića. Oni su klasa. U prvom poluvremenu nismo postojali na terenu. Statistika govori sve. Odbrana je bila bolja u drugom poluvremenu. Bio je veliki pritisak na nas da osvojimo trofej i igrali smo u grču. Biće interesantnija sezona nego prethodna.