Voša ubedljiva u Nišu: Verkić trasirao put ka pobedi - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Voša ubedljiva u Nišu: Verkić trasirao put ka pobedi

Voša ubedljiva u Nišu: Verkić trasirao put ka pobedi

Stefan Branežac
5 komentari

Novo izdanje SEHA Gazprom liga donelo je u prvom kolu srpski derbi, koji je odigran u niškom Čairu, između Železničara i Vojvodine. Sastav koji u ovoj sezoni predvodi Veselin Vujović, nije se najbolje snašao na debiju u regionalnom takmičenju, pa su gosti iz Novog Sada došli do ubedljive pobede rezultatom 27:20 (13:10).

RK ŽELEZNIČAR 1949 – RK VOJVODINA 20:27 ( 10:13 )

Hala Čair

Sudije: Gubica – Milošević (Hrvatska)

ŽELEZNIČAR 1949: Mihaljević 5 odbrana, Janković 2, Milovanović 1, Sretenović 5, Mađar 1 , Lazić 2 odbrane, Spasić 5, Savić 1, Babić, Jevtić, Damjanović 1, Ćeranić 1, Kljajić 2, Banduka, Knežević 1, Pavlović

VOJVODINA: Ovčina 3, Milić 2, Čelica 5, Perović, Anđelković, Jelić, Ranisavljević, Marjanac, Ratković, Tomić 2, Stanković 1, Nikolić 5, Trkulja 3, Verkić 18 odbrana-1 gol, Grozdanić 5

SEMAFOR: 4:4 (8.) 5:10 (15.) 8:11 (21.) 10:13 (30.) 14:22 (45.) 15:25 (52.) 20:27 (60.)

Duel dva najbolja srpska tima u prošloj sezoni, doneo je mnogo nepoznanica, Železničar je promenio skoro kompletan igrački kadar, na klupu je došao Veselin Vujović, dok je sastav iz Novog Sada značajno podmladio ekipu, koju je u odnosu na prošlu takmičarsku godinu napustio veliki broj igrača. Utakmica je počela sigurnom igrom u fazi napada na obe strane, pa se prvih osam minuta susreta igralo gol za gol. Gosti iz Novog Sada imali su minimalnu prednost, a prvi put da dovede svoj tim do vođstva od dva gola imao je iskusni kružni napadač Goran Trkulja, čiji je udarac zaustavio Mihaljević. Novi kapiten Vojvodine, Svetislav Verkić branio je na visokom nivou, a Novosađani su u 10. minutu prvi put došli do +2. Kao posledica dobre igre u odbrani, koja je rezultirala brzim otvaranjem kontranapada, usledila je serija izabranika Borisa Rojevića od 4:0, pa je nakon uspešne realizacije Tomića na semaforu stajalo 10:5 u korist srpskog šampiona, igrao se 15. minut susreta.

Bio je primoran strateg niškog tima, Veselin Vujović, da uzme tajm-aut, a seriju gostiju prekinuo je Ćeranić. Čvrsta odbrana Vojvodine prouzrokovala je isključenja, pa je Železničar nakon gola Kneževića uspeo da smanji zaostatak na -3. Imao je sastav iz Niša priliku da priđe na -2, ali je desnokrilni igrač Aleksa Kljajić napravio grešku u fazi napada nakon dobrog postavljanja Saše Marjanca. U poslednja tri minuta prvog dela igre nije bilo golova, na odmor se otišlo rezultatom 13:10 u korist Vojvodine.

Ušao je niški tim u drugo poluvreme sa većom energijom, imali su dva napada za -2, ali je Verkić osujeti pokušaje domaćina. Igra bez golmana, sa dva pivotmena, nije donela željeni učinak za ekipu Železničara. Iskoristio je Alen Ovčina pomenutu situaciju, pa je Vojvodina njegovim pogocima, sa serijom 3:0 ponovo došla do najvećih +6, 13:19. Najraspoloženiji u fazi napada kod gostiju iz Novog Sada, Duško Čelica, u 42. minutu bio je primoran da zbog povrede izađe iz igre. Nije to omelo Novosađane, koji su na 15 minuta pre kraja susreta golovima Trkulje i Verkića na prazan gol došli do +8, 14:22.

Završnica susreta donela je istu sliku na terenu, dobro je funkcionisao defanzivni blok Novosađana, Verkić je sakupljao odbrane, a Tomić i Grozdanić pogađaju za velikih +10. Uspeo je Železničar u poslednjim minutima pogocima krilnih igrača, Spasića i Kljajića da smanji zaostatak, dovoljno da se ublaži poraz na debiju u SEHA ligi. Zasluženo slavlje tima iz Novog Sada rezultatom 27:20.

Najefikasniji u pobedničkom taboru bili su Grozdanić, Nikolić i Čelica sa pet pogodaka, dok je kapiten Svetislav Verkić zabeležio 18 odbrana. Đorđe Spasić i Stevan Sretenović po pet puta upisali su se u listu strelaca u porazu svog tima.

Vojvodina će u drugom kolu, 5. septembra dočekati Tatran iz Prešova, dok će Železničar dan ranije gostovati kod aktuelnog šampiona SEHA lige, skopskog Vardara.