(NE)USPELA PROBA: "Orlovi" pevajući iz Skoplja - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan (NE)USPELA PROBA: „Orlovi“ pevajući iz Skoplja

(NE)USPELA PROBA: „Orlovi“ pevajući iz Skoplja

19 komentari

U poslednjoj proveri pred EURO 2014 u Danskoj, reprezentacija Srbije savladala je Makedoniju 30:28 (13:15) u Skoplju. U dobrom meču u skopskoj hali „Kale“, srpska reprezentacija je kvalitetnom igrom u nastavku uspela da preokrene rezultat u svoju korist i zasluženo dođe do pobede. Meč je rešen u poslednjem napadu, kada je na asistenciju najboljeg igrača meča, Petra Nenadića (7), Rastko Stojković postavio konačan rezultat…

MAKEDONIJA – SRBIJA 28:30 (15:13)
Makedonija: Mitrevski, Ristovski (10 odbrana), Angelov (tri odbrane). Manaskov 3, Stoilov 2, Lazarov 8 (2), Mitkov, Jonoski 2, Angelovski, Mirkulovski 2, V.Markoski, Z.Mojsoski 2, Stojčevski, Ojleski 1, N.Markoski, Dimovski 1, Pribak, Georgievski 6.
SRBIJA: Đukanović, Pušica, Vujin 7 (2), Nikčević 7, Manojlović 1, Toskić, Stanić (9 odbrana) Ilić 1, Radivojević 1, Milić pet odbrana, Prodanović, Stojković 1, Nemanja Ilić, Rnić 4, Mitrović, Zelenović 2, Petar Nenadić 7, Draško Nenadić, Marsenić.
KRETANjE REZULTATA: 2:1 (4.) 6:2 (8.) 6:4 (11.) 8:5 (15.) 11:5 (19.) 11:7 (21.) 13:9 (24.) 14:11 (27.) 14:13 (29.) 15:13 16:16 (34.) 17:18 (37.) 19:18 (39.) 19:21 (42.) 20:22 (43.) 22:22 (46.) 22:24 (47.) 23:25 (51.) 25:25 (52.) 26:27 (55.) 27:29 (59.)

Početak meča protekao je u apsolutnoj dominaciji domaćeg tima. Bekovska trojka Srbije Rnić – Ilić – Vujin nije funkcionisala, a sa njom ni odbrana, pa je Kiril Lazarov na startu majstorski nalazio načina da je nadigra. Uz odličnog Borka Ristovskog na golu, Makedonija je posle 19. minuta povela sa rekordnih +6 (11:5). Rezultatski sunovrat „orlova“ nije mogao da spreči ni dobri Strahinja Milić na golu, koji je posle 10 minuta zamenio Darka Stanića.

Promešao je Matić karte, na teren poslao Petra Nenadića i Nemanju Zelenovića, što je donelo boljitak, uz bolju odbranu, koja je rezultatirala golovima iz kontre Radivojevića i Manojlovića. Jedini raspucani bek bio je Momir Rnić, a njegov četvrti pogodak u 26. minutu za 13:11, označio je potpuni povratak Srbije u meč.

Sa druge strane, osim Lazarova i Mirkulovskog, nije bilo raspoloženih pojedinaca u bekovskoj liniji. Probao je Stojčevskog, Angelovskog i Jonovskog Ivica Obrvan, ali bez većeg efekta. To su nadoknadila vihorna krila, Manaskov i Georgievski, koja su dovela Makedoniju do 15:13 na poluvremenu.

NENADIĆEV ŠOU

Izveo je Matić u drugom poluvremenu najjaču bekovsku postavu Ilić – Nenadić – Vujin, a to je ubrzo dalo rezultate, uz seriju odbrana Darka Stanića koji se vratio na gol. Zaigrali su „orlovi“ mnogo angažovanije, bez letargije koja je bila evidentna na startu. Posle sedam minuta, preko Ivana Nikčevića došlo je i prvo vođstvo Srbije – 18:17. Sve je polazilo u napadu od sjajnog Petra Nenadića,koji je rešetao mrežu Borka Ristovskog iz svih pozicija i uslovio promenu na golu, ulazak Petra Angelova. Georgievski je za trenutak doneo poslednje vođstvo Makedonijui u 39. minutu (19:18).

Od tog momenta, Srbija je dominirala, ali se ni Makedonci nisu predavali. Trojka Vujin – Nenadić – Nikčevič, postigla je 15 od 17 golova Srbije u drugom poluvremenu.  U poslednjih pet minuta se ušlo u egalu – 26:26.

STANIĆEVA RAMPA

Posle gola Nenadića za 27:26 usledilo je isključenje Nikole Manojlovića. U ta dva minuta na scenu stupa Darko Stanić, koji prvo brani sedmerac Lazarovu, a u narednom napadu i njegov šut sa bekovske pozicije. Na tačno dva minuta pre kraja, Nikčević donosi 28:6 Srbiji. Padaju golovi Ojlevskog i Vujina, a Lazarov svojim osmim golom smanjuje na 28:29 35 sekundi pre kraja.

Posle tajm-auta Vladana Matića, „dva na dva“, pitanje pobednika rešavaju Nenadić i Stojković.