EGIPĆANI U ČETVRTFINALU: Kadah presudio Srbiji - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan EGIPĆANI U ČETVRTFINALU: Kadah presudio Srbiji

EGIPĆANI U ČETVRTFINALU: Kadah presudio Srbiji

Juniorska reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Egipta 29:30 (14:15) u osmini finala Svetskog prvenstva u Španiji.

Posle velike drame i puno uzbuđenja tokom 60 minuta, „Orlići“ su se oprostili od borbe za visok plasman na poslednjem takmičenju generacije 1998 u omladinskoj kategoriji.

Golom Hasana Valida Kadaha u poslednjim sekundama meča, Egipćani su ostali na pobedničkom putu zabeleživši šestu pobedu na turniru, dok su „Orlići“ četvrtim porazom poslati na razigravanje od devetog do 16. mesta.

Za razliku od Šveđana i Francuza, uspešno je selekcija trenera Borisa Rojevića parirala afričkoj selekciji. Poveli su Egipćani 8:5, ali je na drugoj strani stajala dominantna figura prvog poluvremena, golman Todor Jandrić (12 odbrana) koji je držao „Orliće“ u igri. Golovi Marka Milosavljevića pri kraju prvog dela vratili su Srbiju u egal (13:13, 26.).

Loš start drugog dela vratio je Egipćane na maksimalnih +4 (18:14), ali su mladi srpski igrači imali odgovor. Golovima Mićića i Vignjevića vratio se srpski sastav u meč 22:20, kada je usledilo isključenje, pa crveni karton za srpsku klupu, odnosno, trenera Borisa Rojevića. Teško razumljiva odluka delegata meča da pošalje srpskog trenera na tribine, nije poremetila Ivanovića i drugove koji su disali rivalu za vrat sve do samog kraja. I dok su jurili srpskog trenera po tribinama ne dozvoljavajući mu da komunicira sa ekipom, upravo je desni bek mađarskog FTC-a sa dva gola doneo egal 29:29 u poslednjem minutu. Posle tajm-auta, digao se levi bek dugajlija Kadah i rešio pitanje pobednika.

Bila je to još jedna utakmica posle koje će se diskutovati o kriterijumu i ulozi sudija u konačnom ishodu.

Egipćani su preskočili osminu finala, fazu gde su stali pre dve godine u kadetskoj konkurenciji, kada ih je eliminisao Japan.

Najefikasniji u srpskom sastavu bili su Milosavljević sa šest, odnosno, Tomić i Ivanović sa po pet golova.

Danska je istovetnim rezultatom eliminisala Mađarsku 30:29.