EP za kadetkinje: Mađarice brojale do 50 u mreži Makedonije! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanYouth handball EP za kadetkinje: Mađarice brojale do 50 u mreži Makedonije!

EP za kadetkinje: Mađarice brojale do 50 u mreži Makedonije!

Rukometašice Mađarske su se pobedom nad Makedonijom od 50:24 (23:8) , plasirale u dalji tok takmičenja . U makedonskoj ekipi golman Antik sakupila je 10 odbrana , a Ristovska postigla 5 pogodaka . Kod Mađarica golman Hajagato se istakla sa 17 odbrana , a Orsolija Tot je nanizala 10 pogodaka .

Početkom meča se nije naslućivao ovakav debakl makedonskih igračica , pošto su bile ravnopravan protivnik selekciji Mađarske . Tim Makedonije je konstantno igra 5-1 u odbrani , što je nateralo ekipu Mađarske da u više navrata pogreši pri dodavanju . Ali kada su se privikle na ovakav stil igre , Mađarice su potvrdile zašto pretenduju na najviše postolje . U rasponu od 13 minuta , kada je rezultat glasio 8:7 , pa do isteka 18 minuta , načinile su seriju od 7:0 . Do kraja poluvremena , makedonski sastav je uspeo samo da postigne još 1 pogodak (!?) , dok su devojke u belim dresovima na svom kontu imale broj 23 , tj. rezultat je glasio 23:8 .

I drugi deo meča se ogledao u potpunoj dominaciji mađarske ekipe . Preko kontranapada su i dalje bombardovale mrežu protivnika . Makedonke nisu imale nikakvo rešenje za fanatičnu igru protivnica , iako je jedna od najboljih mađarskih rukometašica Klivnji igrala svega 20-tak minuta tokom meča , zbog lakše povrede desne ruke .  Treba istaći da su se do kraja utakmice , sve mađarske rukometašice , sem golmanskog para , upisale u listu strelaca . Mađarice su sasvim zasluženo na kraju deklasirale Makedonke košarkaškim rezultatom 50:24 (23:8) .

MAĐARSKA-MAKEDONIJA 50:24 (23:8)

Hala Čair , Niš

MAĐARSKA :Hajagato 17 odbrana + sedmerac , Kuruč 8 odbrana , Tot O. 10 , Sigmond F. 3 , Takač L. 3 , Tot E. 6/1 , Kovač 3 , Nagi 3 , Sigmond V. 1 , Takač F. 5 , Kljivnji 5/2 , Miko 5 , Budai 3 , Križan 3 .

Sedmerci : 3/3  Isključenja : 4 minuta

MAKEDONIJA : Antik 10 odbrana , Zikovska , Sazdovska , Stevanoska , Jovanoska 1 , Gorgiovska , Jakovleska 2 , Delioska 3 , Božinovska 1 , Nikolovska , Srnjakovska 3 , Janeska 3 , Nikolik 3 , Ristovska 5/2 , Murgovska 3 .

Sedmerci : 3/2   Isključenja : 14 minuta

NIKOLČE KOSTOVSKI , selektor Makedonije

„Odigrali smo do sada dve najgore utakmice u životu . Nismo mogli da razvijemo igru , jer smo napravili preveliki broj grešaka . Čestitke Mađarskoj na odličnoj igri“.

VIKTORIJA MURGOVSKA , rukometašica Makedonije

„Bio je težak meč . Dobro smo počele , ali smo izgubile koncentraciju tokom utakmice“:

ĐORĐI PAP , selektor Mađarske

„Uspeli smo da razvijemo našu igru preko njihovih grešaka . Cilj nam je bio , ne postići veliki broj golova , već još više uvežbavati odbranu , u čemu smo i uspeli . Čestitke Makedoniji na borbenosti“.