EP za kadetkinje: Norveška i Francuska bez poraza u drugu fazu! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanYouth handball EP za kadetkinje: Norveška i Francuska bez poraza u drugu fazu!

EP za kadetkinje: Norveška i Francuska bez poraza u drugu fazu!

Rukometašice Norveške pobedom nad Španijom , osigurale su prvo mesto na tabeli grupe D i prenose 2 boda u dalji krug takmičenja . Konačan rezultat utkamice u korist Norveške je 26:24 ( 17:12 ) . Najzaslužnije za pobedu Norveške su odličan golman Marie Tomerbake sa 11 odbrana i sjajan srednji bek Marie Henriksen sa 4 pogodaka . Kod Španije Ortega je postigla 8 pogodaka , a Dorado je odbranila 11 šuteva .

Početak susreta obećavao je još jednu sjajnu rukometnu predstavu . Obe ekipe su se smenjivale u vođstvu na startu , a onda je usledio jedan iznenađujući momenat . Od 18 minuta , pri rezultatu 9:5 , Norvežanke dobijaju 3 vezana isključenja , ali sjajnim prodorima Henriksen i Skogrand uspele su da postignu 2 pogotka , a i da se odbrane u dva navrata zahvaljujući Tomerbake na golu . Ni promena odbrane nije pomogla Španiji da promeni rezultat , pošto su previše grešile u solo prodorima . A Norvežanke su načinile još jednu seriju na kraju prvog dela meča i na odmor otišle sa rezultatom 17:12 .

U drugom delu susreta , Španija nastavlja sa dubokom odbranom 4-2 , ali su norveške igračice lako nalazile put do mreže protivnica i održavale stečenu prednost . I tako je bilo do 40 minuta i od tada polako počinju da komplikuju u napadu i dozvoljavaju Španjolkama da im se do 50 minuta  približe na 23:22 . Tada opet norveške rukometašice dobijaju isključenje u ključnom momentu igre , ali su pokretljivom odbranom i poletnim napadom , uspele da daju gol Španiji i da se odbrane u dva navrata . Od 57 minuta rezultat je glasio 26:24 i do kraja se nije menjao .

NORVEŠKA-ŠPANIJA 26:24 (17:12)

Hala Čair , Niš

NORVEŠKA : Tomerbake 11 odbrana + sedmerac , Hansen M. , Kjelsberg 2 , Rasmusen 3 , Henriksen 4 , Hansen H. 5 , Smit , Nordus 1 , Obadli , Skibenes , Skogrand 6 , Bakerud 1 , Storedal 2/1 , Dolmset 2 .

Sedmerci : 2/1  Isključenja : 12 minuta

ŠPANIJA : Dorado 11 odbrana + sedmerac , Garsija , Gonzalez M. 4 , Rodrigez P. , Perez , Ruiz 1 , Berengel , Fraga 2 , Avila 1/1 , Herera 2 , Grau 2/2 , Ortega 8/2 , Rodrigez A. 3 , Martin 1 .

Sedmerci : 7/5  Isključenja : 2 minuta

FELIZ BAZ , selektor Španije

„Čestitke Norveškoj . Odlično su odigrali prvo poluvreme . Za nas takmičenje još nije završeno i treba što pre da zaboravimo na ovaj meč“.

PAULA EVILA , rukometašica Španije

„Prvo poluvreme smo dosta loše odigrali . Norveška je težak protivnik koji nam nije dozvolio da pobedimo“.

MIA HOGDAL , selektor Norveške

„Zadovoljni smo osvojenim bodovima i što ih prenosimo dalje . Tamo će biti dosta jakih ekipa . Ponosna sam na svoj tim , prikazali su odličnu igru . Moram reći da smo imali preveliki broj isključenja“.

HELENA HANSEN , rukometašica Norveške

„Prvi deo meča smo odlično igrali u napadu i odbrani , ali u drugom poluvremenu je Španija popravila igru . Ipak smo mi timski odigrale i zato smo i pobedile“.

U borbi za prvo mesto C grupe više uspeha je imala selekcija Francuske koja je savladala Mađarsku rezultatom 33:30 (18:12) . Ovom pobedom Francuskinje prenose dva boda u sledeću fazu takmičenja , dok će Mađarice u sledeći krug ući bez bodova .

Ponovo je na golu Francuske briljirala Fani Šatele sa 17 odbrana , od čega su 3 sedmerca , i Odre Bruno koja je postigla 8 golova . Kod poražene ekipe Kinga Klivnji je zabeležila 9 golova , a Frusina Takač 6 golova .

Može se slobodno reći da su Francuskinje meč dobile na samom početku , pošto su već u 11 minutu vodile sa 6:1 i svoju prednost lukavo čuvale do kraja poluvremena . Odlično su igrale u odbrani Francuskinje , a jedino je Klivnji uspevala da nađe put do mreže Šatele , dok su ostale Mađarice dosta slabo šutirale . Selektor Mađarske je pokušavao brojnim izmenama i promenama odbrane da vrati svoj tim u igru , ali mu to nije pošlo za rukom , pa je francuska ekipa otišla na odmor sa vođstvom od 18:12 .

U drugom poluvremenu ista priča . Francuskinje nastavljaju u svom ritmu kako u napadu , tako i u odbrani . Mađarska odbrana se malo i konsolidovala , dok je napad i dalje bio veoma loš . Sem Klivnji , nijedna mađarska rukometašica nije ni pokušavala da ozbiljnije ugrozi mrežu francuske ekipe . Međutim , u 50 minutu , Mađarice uspevaju konačno da se primaknu na 4 gola zaostatka . Ali nisu uspele da sustignu francusko vođstvo . Do samog kraja susreta se igralo gol za gol , a onda Mađarska hvata veliki zalet i za samo 1,5 minuta vremena postiže 3 pogotka i ublažava poraz na 33:30 .

Na kraju treba još istaći i neujednačen kriterijum ruskog sudijskog para Kavešnjikov-Plptnikov , koji su bili blago naklonjeni francuskim rukometašicama u nekim momentima meča .

FRANCUSKA-MAĐARSKA 33:30 (18:12)

FRANCUSKA : Šatele 17 odbrana + 3 sedmerca , Blašard , Uet 3 , Abdelahi 4 , Kuzan 2 , Lonzim 4 , Dedije 1 , Bruno 8 , Lasurs 2 , Rasino 3 , Benumer 4/2 , N’ Daje , Ajmar , Zadi 2 .

Sedmerci : 5/2  Isključenja : 10 minuta

MAĐARSKA : Hajagato 9 odbrana , Kuruč 9 odbrana + sedmerac ,  Tot O. 6 , Sigmond F. 2 , Takač L. , Tot E. 1 , Kovač , Krizan 1 , Sigmond V. 2 , Takač F. 6/3 , Klivnji 9/3 , Miko 3 , Budai , Draksler .

Sedmerci : 10/6  Isključenja : 8 minuta

ĐORĐI PAP , selektor Mađarske

“Nismo uspeli da se razigramo u prvom poluvremenu , kada je Francuska stekla veliku prednost . Dobro smo igrali u drugom , ali je presudila veća fizička spremnost protivnika . Takođe i suđenje nije bilo na zadovoljavajućem nivou”.

KINGA KLIVNJI , rukometašica Mađarske

“Nismo iskoristile veliki broj prilika . Borile smo se , ali nismo uspele da se vratimo u život , pošto je vremena bilo premalo”.

PJER MANŽAN , selektor Francuske

“Mađarska je jak tim i ovaj meč je bio težak . Ključ pobede je naša dobra odbrana na početku . Uspeli smo da održimo prednost tokom čitave utakmice . Zadovoljni smo što prenosimo bodove”.